Przestrzeń dla wszystkich, którzy lubią ludzi i lubią pomagać.

Kto poznał pracę społeczną, ten wie, jak przyjemne jest to uczucie – zrobić dla kogoś coś dobrego. Tutaj możesz realnie zmienić czyjeś życie. Masz szansę sprawić, że ktoś znajdzie nową pracę, wyjdzie z kryzysu, uwierzy w siebie i swoje możliwości.

dla kogo

Zapraszamy do współpracy odpowiedzialnych, wrażliwych i pełnych pasji wolontariuszy oraz praktykantów. Mile widziani studenci kierunków społecznych, jak i specjaliści z zakresu np. doradztwa zawodowego, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej czy prawa. Zapraszamy także wszystkich tych, którzy chcą poświęcić swój czas wolny na rzecz innych – po prostu.

Co będziesz robić?

Twoje zadania mogą być różne – w zależności od Twoich predyspozycji i potrzeb fundacji. Na pewno będziesz uczestniczyć we wsparciu osób bezrobotnych w powrocie na rynek pracy. Możesz organizować lub prowadzić szkolenia, warsztaty i wydarzenia. Kontaktować się z trenerami, coachami i osobami zaangażowanymi w nasze inicjatywy. Poznasz dynamiczne życie organizacji pozarządowej i masę ludzkich historii.

Zgłoszenia przyjmujemy

Telefonicznie:

Otrzymasz od nas:

porozumienie wolontariackie
wsparcie i doświadczenie zawodowe
zaświadczenie o realizowanym wolontariacie
referencje

Praktyki i wolontariat: jakie są możliwości?

Cenimy sobie umiejętności i zainteresowania wolontariuszy, dlatego podzieliliśmy możliwe opcje praktyk i wolontariatu w zależności zespołu. Dzięki temu już teraz możesz zorientować się, czy taki zakres obowiązków Ci odpowiada i czy chcesz się w nie zaangażować.

Kogo szukamy:

wolontariuszy i praktykantów-absolwentów pedagogiki, doradztwa zawodowego, pracy socjalnej czy prawa, którzy lubią pomagać i chcą z nami wspierać osoby bezrobotne w ich powrocie na rynek pracy.

Co możesz robić:

organizować zajęcia, wycieczki i spotkania integracyjne oraz warsztaty grupowe dla Uczestników Centrum Integracji Społecznej,

Korzyści:

Praktykanci: przetestowanie swoich umiejętności nabytych podczas studiów pod okiem doświadczonych pracowników, podnoszenie kompetencji zawodowych

Wolontariusze: podzielenie się wiedzą, czasem doświadczeniem, zrobić coś dobrego dla innych

Kogo szukamy:

zainteresowanych rozwojem osobistym, koncepcją uniwersytetów ludowych. Osób, które mogą i chcą nieodpłatnie zorganizować warsztat lub szkolenie. Tych, którzy chcą poznać zakres pracy trenera oraz sposób organizowania warsztatów rozwojowych oraz interesują się organizują szkoleń i kontaktem z Klientem

Co możesz robić:

możesz organizować warsztaty i kursy, zajmować się rekrutacją, kontaktem mailowym i telefonicznym ze słuchaczami Uniwersytetu, prowadzeniem dokumentacji, kontaktem z trenerami.

Korzyści:

poznasz warsztat pracy trenera oraz działanie Uniwersytetu i przetestujesz swoje możliwości.

Kogo szukamy:

osób otwartych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, którym jest bliska idea pomagania innym.

Co możesz robić:

pomagać w prowadzeniu mediów społecznościowych i strony internetowej, wspierać komunikację 
z odbiorcami.

Korzyści:

rozwój zawodowy, poznanie narzędzi komunikacyjnych i promocyjnych.

Kogo szukamy:

osób, które lubią pracę z dokumentami, interesuje ich działalność organizacji pozarządowych – ich funkcjonowania i sposobu zarządzania. Profesjonalistów i studentów kierunków administracyjnych, zarządczo - ekonomicznych, ale też osób, które po prostu lubią proste prace biurowe.

Co możesz robić:

wykonywać prace biurowe, prowadzić dokumentację, bazy i zestawienia, pomagać w pracach księgowych.

Korzyści:

poznanie narzędzi, dokumentacji, mechanizmów działania organizacji pozarządowych, rozwój zawodowy.

Zróbmy dla kogoś coś dobrego! Razem!
Zgłoś się do nas –zapraszamy.

  Aplikuj
  Imię i nazwisko *
  E-mail *
  Obszar lub projekt, w którym chcesz działać *
  Wiadomość *
  Tutaj możesz załączyć swoje CV