Kto poznał pracę społeczną, ten wie, jak przyjemne jest to uczucie – zrobić dla kogoś coś dobrego. Tutaj możesz realnie zmienić czyjeś życie. Masz szansę sprawić, że ktoś znajdzie nową pracę, wyjdzie z kryzysu, uwierzy w siebie i swoje możliwości.
Kto poznał pracę społeczną, ten wie, jak przyjemne jest to uczucie – zrobić dla kogoś coś dobrego. Tutaj możesz realnie zmienić czyjeś życie. Masz szansę sprawić, że ktoś znajdzie nową pracę, wyjdzie z kryzysu, uwierzy w siebie i swoje możliwości.
Zapraszamy do współpracy odpowiedzialnych, wrażliwych i pełnych pasji wolontariuszy oraz praktykantów. Mile widziani studenci kierunków społecznych, jak i specjaliści z zakresu np. doradztwa zawodowego, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej czy prawa. Zapraszamy także wszystkich tych, którzy chcą poświęcić swój czas wolny na rzecz innych – po prostu.
Twoje zadania mogą być różne – w zależności od Twoich predyspozycji i potrzeb fundacji. Na pewno będziesz uczestniczyć we wsparciu osób bezrobotnych w powrocie na rynek pracy. Możesz organizować lub prowadzić szkolenia, warsztaty i wydarzenia. Kontaktować się z trenerami, coachami i osobami zaangażowanymi w nasze inicjatywy. Poznasz dynamiczne życie organizacji pozarządowej i masę ludzkich historii.
Cenimy sobie umiejętności i zainteresowania wolontariuszy, dlatego podzieliliśmy możliwe opcje praktyk i wolontariatu w zależności zespołu. Dzięki temu już teraz możesz zorientować się, czy taki zakres obowiązków Ci odpowiada i czy chcesz się w nie zaangażować.
wolontariuszy i praktykantów-absolwentów pedagogiki, doradztwa zawodowego, pracy socjalnej czy prawa, którzy lubią pomagać i chcą z nami wspierać osoby bezrobotne w ich powrocie na rynek pracy.
organizować zajęcia, wycieczki i spotkania integracyjne oraz warsztaty grupowe dla Uczestników Centrum Integracji Społecznej,
Praktykanci: przetestowanie swoich umiejętności nabytych podczas studiów pod okiem doświadczonych pracowników, podnoszenie kompetencji zawodowych
Wolontariusze: podzielenie się wiedzą, czasem doświadczeniem, zrobić coś dobrego dla innych
zainteresowanych rozwojem osobistym, koncepcją uniwersytetów ludowych. Osób, które mogą i chcą nieodpłatnie zorganizować warsztat lub szkolenie. Tych, którzy chcą poznać zakres pracy trenera oraz sposób organizowania warsztatów rozwojowych oraz interesują się organizują szkoleń i kontaktem z Klientem
możesz organizować warsztaty i kursy, zajmować się rekrutacją, kontaktem mailowym i telefonicznym ze słuchaczami Uniwersytetu, prowadzeniem dokumentacji, kontaktem z trenerami.
poznasz warsztat pracy trenera oraz działanie Uniwersytetu i przetestujesz swoje możliwości.
osób otwartych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, którym jest bliska idea pomagania innym.
pomagać w prowadzeniu mediów społecznościowych i strony internetowej, wspierać komunikację z odbiorcami.
rozwój zawodowy, poznanie narzędzi komunikacyjnych i promocyjnych.
osób, które lubią pracę z dokumentami, interesuje ich działalność organizacji pozarządowych – ich funkcjonowania i sposobu zarządzania. Profesjonalistów i studentów kierunków administracyjnych, zarządczo - ekonomicznych, ale też osób, które po prostu lubią proste prace biurowe.
wykonywać prace biurowe, prowadzić dokumentację, bazy i zestawienia, pomagać w pracach księgowych.
poznanie narzędzi, dokumentacji, mechanizmów działania organizacji pozarządowych, rozwój zawodowy.