Inspirujemy do zmian.

Rozwój osobisty i aktywność społeczno-zawodowa – w tym się specjalizujemy, o to chcemy walczyć. Prowadzimy działania, które mają na celu wsparcie rozwoju osób indywidualnych, zespołów i firm. Ułatwiamy dostęp do wiedzy poprzez organizację szkoleń i warsztatów – na najwyższym poziomie, 
w przystępnej cenie.

Obszary działań

Organizujemy warsztaty, szkolenia i kursy, w których udział może wziąć każda osoba pełnoletnia, która pragnie rozwijać swoje kompetencje w sferze osobistej i zawodowej.

Rozwój kompetencji

Na pewno słyszałeś_aś kiedyś zdanie “nie liczy się doświadczenie, liczą się kompetencje”. Odpowiednio rozwinięte umiejętności otwierają wiele drzwi, pomagają ustawić się w życiu. 
Jako fundacja wspieramy rozwój kompetencji zawodowych i społecznych, indywidualnych 
i zespołowych.

Szkolenia liderów społecznych

Prowadzimy projekty i szkolenia dla osób pracujących w sektorze pomocowym. Zachęcamy osoby, które na co dzień poświęcają swój czas innym, do skierowania uwagi w swoją stronę. Pokazujemy drogi rozwoju i towarzyszymy 
w realizacji zawodowych planów.

Aktywizacja zawodowa

Pomagamy wrócić do pracy po kryzysie zawodowym. Wspieramy w szukaniu miejsca
dla siebie na dynamicznym rynku pracy poprzez doradztwo, motywację i rozwój kompetencji.

Wsparcie III sektora

Stale angażujemy się w budowanie sieci współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i promocję ich działań. Cenimy sobie wsparcie zespołów NGO-sów i sami takiego wsparcia chętnie udzielamy.

Dajemy narzędzia do prowadzenia pełnego i świadomego życia.
Wsparcie osób poszukujących siebie. z lokalnych przedsiębiorstw. w kryzysie zawodowym. wykluczonych społecznie. z ograniczonym budżetem. poszukujących siebie. z lokalnych przedsiębiorstw. w kryzysie zawodowym. wykluczonych społecznie. z ograniczonym budżetem.
700
konsultacji specjalistycznych przeprowadzamy w ciągu 365 dni.
100
rocznie korzysta ze wsparcia Centrum Integracji Społecznej.
12
lat doświadczenia 
w organizacji warsztatów 
i szkoleń.

Fundacja z ponad 10-letnim doświadczeniem

Fundacja Przestrzeń Rozwoju - organizacja pozarządowa - powstała w 2012 roku. Pamiętamy ten moment, jakby to było wczoraj.
Z przyjemnością Ci o nim opowiemy!
2012

Jak to się zaczęło? Znacie już takie historie – grupa ludzi spotkała się w dobrym miejscu o dobrym czasie i postanowiła działać. Połączyła nas silna potrzeba aktywizacji społecznej i… Iza Plur – prezeska zarządu, a wtedy kierowniczka Centrum Integracji Społecznej. Wraz z Iwoną Surmaj tworzą doskonały zespół po dziś dzień.

2012 - 2019

Przez 7 lat prowadziliśmy projekty na rzecz aktywizacji ludzi, korzystając z finansowania State Street i z wpłat uczestników szkoleń i warsztatów. W 2016 roku zrealizowaliśmy projekt dla małopolskich organizacji pozarządowych z FIO – bardzo dobrze to wspominamy.

2019 - 2020

Dekadę kończymy z przytupem, bo przełom lat 2019-2020 był kluczowy dla rozwoju Fundacji. Nasze szkolenia zyskały spore zainteresowanie, co przełożyło się na intensyfikację późniejszych działań.

2020

Start Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju dla mieszkańców Gminy Liszki – pierwszy długoterminowy projekt Fundacji.

2021

Rok później skierowaliśmy uwagę w stronę Krakowa 
i tak powstało Centrum Integracji Społecznej – przestrzeń aktywizacji zawodowej Krakowian.

2023

Czas na jeden z najważniejszych projektów 
– Rozwojowy Uniwersytet Ludowy, nasza wizytówka, nasz sukces.

2024

Co dalej? Ciężka praca – jak to bywa w fundacjach :) Będziemy rozwijać obecne projekty, szkolić, edukować i pomagać dorosłym osobom ustawić się w życiu – na wszelkie sposoby. Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

Firmy, organizacje i instytucje, z którymi współpracujemy

Miło Cię gościć w naszej przestrzeni!
Masz do nas jakieś pytania?