Praktyczny warsztat storytellingu – jak napisać opowieść o marce

11 czerwca 2022

Forma zajęć: warsztat w sali

Prowadzi: Szymon Pietkiewicz

Moja przygoda ze storytellingiem zaczęła się prawie dekadę temu podczas szkolenia z copywritingu. Prowadzący psycholog uczył nas, jak skutecznie wykorzystać dorobek psychologii ewolucyjnej w marketingu. Po kolei przerabialiśmy kolejne modele perswazyjne i sekwencje kampanii marketingowych, by na końcu usłyszeć zdanie:

–  Z tego co wiem, najskuteczniejszą obecnie metodą sprzedaży jest storytelling. Jednak o tym Wam nie opowiem, tylko pisarze to potrafią. 

Dziś wiem, że prowadzący nie miał racji. Tworzenia opowieści można się nauczyć, a ja potrafię to udowodnić.  

 

O storytellingu pisze się dużo w mediach branżowych. Jednak najczęściej jest to tylko powierzchowne dotykanie tematu. Jeśli interesuje Was ta tematyka i macie już dość ogólników oraz przykładów typu – jak robią to znane marki z wielkim budżetem na marketing, proponujemy warsztat. Teorie i definicje zastąpi praktyka, a efektem będzie szkic opowieści o Twojej marce, gotowy do wykorzystania w mailingu, prezentacji lub na landing page. 

 

Uczestnicy szkolenia poznają założenia kampanii storytellingowej, a następnie pod okiem trenera przygotują opowieści o swoich firmach. 

 

Adresaci szkolenia:

Osoby przygotowujące treści marketingowe, zarządzające wizerunkiem, a także zainteresowane sprzedażą poprzez opowieści m.in.: founderzy, sprzedawcy, specjaliści marketingu i PR.

 

Cel szkolenia:

Uczestnik opuści warsztat z przygotowaną historią o swojej firmie oraz pakietem wiedzy, jak osadzić tę historię w dalszej komunikacji marketingowej. 

 

Korzyści ze szkolenia:

Szkolenie ma formę praktycznego warsztatu obejmującego wykorzystanie technik kreatywnego pisania w tworzeniu narracji marketingowych. 

Minimum teorii, maksimum zajęć praktycznych z tekstem. 

 

Harmonogram:
  • Struktura i narzędzia opowieści

Piramida Freytaga – jak pisał Szekspir

Monomit – melodie, które już raz słyszałem

Archetypy – klocki do układania opowieści

  • Metody kreatywnego pisania

Świadome używanie języka

Narracja – sztuka budowania światów

Metody budowania interesujących bohaterów 

Tworzenie rzeczywistości dzięki emocjom

  • Opowieści, które sprzedają

Mit założycielski czy szczęśliwy klient

Story w kampanii mailingowej i na WWW

Elevators pitch

  • Digital story

Jak radzić sobie z rozproszeniem i ewolucją mediów społecznościowych? 

Sieci społecznościowe i narracja cyfrowa

Marki jako opowieści – narracje w różnych kanałach komunikacji

  • Formaty opowieści. Jakie historie pasują do różnych okazji/

Jak publikować i gdzie rozpowszechniać opowieści

 

PROWADZĄCY: Szymon Pietkiewicz


Chief Marketing Officer w Tower Group | Założyciel Conversacja.pl. W branży reklamowej od 2007 roku. Specjalizuje się w optymalizacji treści serwisów internetowych, copywritingu sprzedażowy moraz storytellingu. Z wykształcenia jest socjologiem mediów oraz specjalistą Public Relations. Przez prawie 6 lat był związany z agencją SEM Bluerank, gdzie pełnił stanowisko Senior Copywritera i PR Managera. Doświadczenie zdobywał pracując dla takich marek jak Agora, Deutsche Bank, Doz.pl, Generali, Merlin.pl, Pioneer, Rainbow Tours, m-Bank, NK.pl, Rossmann, YES… Cyklicznie publikuje artykuły w prasie branżowej (m.in. Marketing w Praktyce, Online Marketing Polska). Jako trener przepracował ponad 300 godzin, prowadząc szkolenia z zakresu SEO Copywritingu i SEO PR, komunikacji strategicznej oraz marketingu narracyjnego.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania: 8 godzin warsztatowych
Termin: 11 czerwca 2022 r. (sobota) w godz. 10.00-17.00
Miejsce: ul. Krowoderska 22/5, Kraków
Liczba uczestników: maks. 12 osób


ODPŁATNOŚĆ: 290 ZŁ 

Warsztat realizowany w ramach Akademii Lidera

 

Zapisy

Zapisy przyjmowane się poprzez formularz zgłoszeniowy. Prosimy o wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie płatności (w razie wystąpienia trudności z dokonaniem płatności za pośrednictwem systemu do zapisów prosimy o kontakt z Fundacją). Decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

Odwołanie warsztatów przez Fundację 

Warsztaty odbędą się w przypadku zebrania się wymaganej liczby osób. Najpóźniej 48 godzin przed planowanym terminem warsztatów poinformujemy czy warsztaty się odbędą. Informacja przekazywana zostanie drogą mailową na adres wskazany podczas zapisów. W przypadku odwołania warsztatów przez Fundację uczestnicy otrzymają zwrot całej wpłaconej kwoty. 

 

Rezygnacja z udziału w warsztatach

W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach dokonywany jest zwrot wpłaconej kwoty z potrąceniem:

10% – w przypadku rezygnacji dokonanej min. 14 dni przed warsztatem

50% – w przypadku rezygnacji dokonanej między 14 a 7 dniem przed warsztatem

W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż 7 dni przed warsztatem zwrot nie zostanie dokonany.