asertywnosc

Asertywność – dbałość o swoje granice

2 kwietnia 2022

Forma zajęć: stacjonarne

Prowadzi: Aneta Fudała

Okazja do tego, by zachować się asertywnie lub nieasertywnie pojawia się praktycznie co dzień – w pracy, w domu, a nawet wśród znajomych. Żyjąc w społeczeństwie stykamy się z różnymi oczekiwaniami, naciskami, potrzebami. Nieraz mają między nami miejsce ścierające się interesy. Wytyczanie granic okazuje się niezbędne, abyśmy żyli w harmonii. Asertywność opiera się na tym, że każdy człowiek ma swoje niezbywalne prawa, a dbając o prawa nie tylko innych, ale też swoje możemy żyć zdrowiej. Asertywność polega na dokonywaniu wyborów, a nie uleganiu, na wyrażaniu swoich oczekiwań, a nie na wymuszaniu.

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z szeroko pojętą asertywnością, która nie ogranicza się jedynie do powszechnie przyjętego rozumienia asertywności jako umiejętności odmowy.

 

DLA KOGO:

Warsztat przeznaczony jest dla osób z terenu gminy Liszki (zamieszkujących lub pracujących na terenie Gminy Liszki), w szczególności wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem umiejętności przyjmowania asertywnej postawy w relacjach osobistych i zawodowych.

 

W trakcie warsztatu będziemy:

Poznawać narzędzia oraz rozwijać zdolność asertywnych zachowań, takich jak wyrażanie niezadowolenia, krytyki, odmowy, stawiania granic i udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Praca warsztatowa podczas szkolenia to inspiracja, w jaki sposób zachować równowagę, nie czuć się przeciążonym, wykorzystywanym, ale też jak czuć się fair wobec otoczenia.

 

Korzyści dla Ciebie:
  • dowiesz się, czy asertywność to sztuka mówienia „nie”, czy też czasem sztuka mówienia „tak”
  • poznasz metodę stopniowalnego domagania się swoich praw
  • przeanalizujesz sytuacje z życia codziennego, które stanowią wyzwanie dla bycia asertywnym
  • rozwiniesz umiejętności wyrażania swojego zdania bez lęku oraz odmawiania bez poczucia winy
  • rozwiniesz umiejętność wyrażania próśb
  • wzmocnisz poczucie własnej wartości i samostanowienia
  • przećwiczysz sposoby radzenia sobie z krytyką oraz z komplementami

 

PROWADZĄCA: Aneta Fudała

  

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania: 6 godzin warsztatowych
Termin: 2 kwietnia 2022 (sobota), godz. 10:00 – 15:30 (w tym przerwa)
Miejsce: Liszki, ul. Tyniecka 1, nad Pocztą Polską
Liczba uczestników: max. 12

 

KOSZT: BEZPŁATNE

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu: pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na funpage’u Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju.