Uczestnicy podniosą swoje kompetencje zawodowe i osobiste oraz umiejętności zarządzania, co przełoży się na profesjonalizację i podnoszenie jakości działań liderów i organizacji społecznych.
Kurs „Akademia lidera społeczności lokalnej”
()
Celem kursu jest wzmocnienie lokalnych liderów w wymiarze zarządzania oraz wyposażenie ich w kompetencje społeczne i zawodowe, pozwalające na ich rozwój jako liderów, a poprzez to na rozwój społeczności lokalnych, w których działają. Uczestnicy podniosą swoje kompetencje zawodowe i osobiste oraz umiejętności zarządzania, co przełoży się na profesjonalizację i podnoszenie jakości działań liderów i organizacji społecznych.
Kurs przeznaczony jest dla osób z terenu gminy liszki (powiat krakowski), tj.:
· Mieszkańców gminy Liszki angażujących się lub chcących się zaangażować w działania na rzecz społeczności lokalnej,
· Pracowników NGO i członków organizacji społecznych (fundacji, stowarzyszeń, KGW, klubów sportowych, OSP, harcerzy) działających na terenie gminy Liszki,
· Osób działających lub pracujących w instytucjach lub organizacjach (jak np. urzędy, szkoły, biblioteki, poradnie, ośrodki zdrowia) wspierające mieszkańców gminy Liszki
· Przedstawicieli samorządu lokalnego gminy Liszki (radnych, sołtysów, koordynatorów projektów i pracowników instytucji współpracujących z NGO),
· Przedsiębiorców i pracowników lokalnych firm angażujących się lub chcących się zaangażować w działania na rzecz społeczności lokalnej.
· czyli dla każdego kto chciałby działać na rzecz własnej społeczności lokalnej, realizować wspólne inicjatywy oraz zmieniać świat wokół siebie!
Korzyści z udziału w naszym warsztacie to:
· podniesienie własnych kompetencji osobistych i zawodowych w zakresie komunikacji interpersonalnej, asertywności i współpracy,
· poznanie charakteru zadań i odpowiedzialności roli lidera,
· kształtowanie własnego autorytetu lidera,
· poznanie stylów i metod zarządzania projektami i zespołami,
· nabycie umiejętności w tworzeniu i prowadzeniu projektów społecznych,
· nauczenie się jak skutecznie budować zaangażowany i efektywnie pracujący zespół,
· poznanie sposobów reagowania na trudne sytuacje i konflikty w zespole,
· poznanie innych zaangażowanych liderów.
Warsztat 1
Temat: Umiejętności interpersonalne i komunikacja w pracy lidera.
Termin: 19 i 20 lutego 2022 r., sobota i niedziela w godz. 10:00 – 17:00
Prowadząca: Marta Kijanko
Warsztat 2
Temat: Współpraca i tworzenie partnerstw lokalnych
Termin: 12 i 13 marca 2022 r., sobota i niedziela w godz. 10:00 – 17:00
Prowadząca: Marta Henzler
Warsztat 3
Temat: Tworzenie własnych projektów i inicjatyw społecznych
Termin: 9 i 10 kwietnia 2022 r., sobota i niedziela w godz. 10:00 – 17:00
Prowadzący: Piotr Henzler
Warsztat 4
Temat: Zarządzanie zespołem – narzędzia i metody
Termin: 7 i 8 maja 2022 r., sobota i niedziela w godz. 10:00 – 17:00
Prowadząca: Marta Kijanko
Warsztat 5
Temat: Mój potencjał do bycia liderem
Termin: 28 i 29 maja 2022 r., sobota i niedziela w godz. 10:00 – 17:00
Prowadząca: Marta Kijanko
Psycholożka, trenerka kompetencji interpersonalnych oraz menadżerskich, coach i teamcoach. Superwizorka procesów coachingowych. Nauczyciel coachingu. Psychoterapeutka Gestalt, wykładowca akademicki i doradca w obszarze rozwoju pracowniczego. Praktyk w budowaniu systemów Talent Managementu. Prowadzi szkolenia dla menadżerów i zespołów w obszarze kompetencji interpersonalnych i przywódczych oraz dla osób będących w okresie kryzysów i/lub zmiany.
Marta Henzler
Socjolożka, edukatorka, trenerka umiejętności społecznych, superwizorka. Na co dzień związana ze Stowarzyszeniem BORIS, aktywna członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspertka CAL. Od siedemnastu lat pracuje rozwojowo z grupami i społecznościami. Szkoli i superwizuje trenerów/trenerki i edukatorów/edukatorki w całej Polsce. Projektuje i realizuje programy edukacyjne na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, instytucji, organizacji. Ukończyła Szkołę Trenerów STOP i Szkołę Treningu Grupowego, także studia podyplomowe z zakresu superwizji na Uniwersytecie Gdańskim.
Piotr Henzler
Socjolog, trener i doradca pracujący z osobami i grupami związanymi z instytucjami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi. Specjalizuje się w zarządzaniu organizacjami, zarządzaniu zespołem, komunikacją i współpracą. Wspiera liderów i liderki w planowaniu i wdrażaniu zmiany – w organizacjach i środowiskach, w których działają. Na co dzień zaangażowany w działania Fundacji Akademii Organizacji Obywatelskich. Członek i superwizor Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.
jest miejsce dla każdego
Zobacz
inne szkolenia
Prowadzimy profesjonalne, jakościowe, wartościowe szkolenia dla organizacji, firm i różnych innych grup społecznych – w przystępnej cenie i wspierającej atmosferze.