Dzieci w sieci – SIECIOHOLIZM

24/02/2022
Bezpłatne
Online

Podczas spotkania online jest zaprezentowana zostanie jednostka chorobowa, jaką jest siecioholizm, przedstawione zostaną jej objawy, skutki, możliwości przeciwdziałania i reagowania w sytuacji, gdy mamy podejrzenie, że nasze dziecko może być uzależnione od Sieci.

Informacje organizacyjne
termin
24/02/2022
(Czwartek)
miejsce
Platforma Zoom
czas trwania
18:00 - 20:15
(w tym przerwy)
liczba uczestników
maks. 30 osób
Prowadząca
Małgorzata Michel
odpłatność
Bezpłatne
forma
Webinar
Dzieci w sieci – SIECIOHOLIZM

Jednym z zagrożeń jest uzależnienie od Internetu oraz mediów społecznościowych. Największą grupą ryzyka zdają się tutaj być dzieci i młodzież, gdyż to oni spędzają w Sieci większość swojego dnia. Uzależnienie od Internetu – siecioholizm ma pewne konkretne objawy oraz konsekwencje. Odnosi się ono do spektrum zachowań, od których osoba uzależniona nie potrafi się powstrzymać.

Webinar odbywa się w ramach Społecznego Klubu Dyskusyjnego, do którego zapraszamy osoby zamieszkujące lub pracujące na terenie Gminy Liszki, czujące potrzebę rozmowy na ważne tematy społeczne. Podczas spotkania będzie czas zarówno na prelekcję dotyczącą zagadnienia oraz na dyskusję i wymianę doświadczeń uczestników spotkania.

Uzależnienie od Internetu – siecioholizm ma pewne konkretne objawy oraz konsekwencje. Odnosi się ono do spektrum zachowań, od których osoba uzależniona nie potrafi się powstrzymać. Prowadzi to do przykrych konsekwencji zdrowotnych i społecznych. Nie każde korzystanie z Internetu jest uzależnieniem jednak swoiste „BHP korzystania z Sieci” może uchronić przed tym przykrym stanem.

Małgorzata Michel

Profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, pedagożka resocjalizacyjna mediatorka, steeetworkerka, terapeutka, działaczka społeczna, aktywistka lokalna. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych. Badaczka aktywności gangów młodzieżowych i dzieci na ulicy w nurcie Urban Studies. Autorka wielu szkoleń z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych skierowanych do nauczycieli, pedagogów, wychowawców, pracowników socjalnych, rodziców i młodzieży.

Webinar organizowany jest w ramach projektu: pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
pamiętaj, że
W Przestrzeni Rozwoju
jest miejsce dla każdego
rozgość się, zapoznaj się z naszymi działaniami i ofertą szkoleniową. Rozwijajmy się razem.

Zobacz
inne szkolenia

Prowadzimy profesjonalne, jakościowe, wartościowe szkolenia dla organizacji, firm i różnych innych grup społecznych – w przystępnej cenie i wspierającej atmosferze.