Asertywność

– dbałość o swoje granice

02/04/2022
Bezpłatne
Stacjonarne

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z szeroko pojętą asertywnością, która nie ogranicza się jedynie do powszechnie przyjętego rozumienia asertywności jako umiejętności odmowy.

Informacje organizacyjne
termin
02/04/2022
(Sobota)
miejsce
Liszki, ul. Tyniecka 1
czas trwania
10:00 – 15:30
(w tym przerwy)
liczba uczestników
maks. 12 osób
Prowadząca
Aneta Fudała
odpłatność
Bezpłatne
forma
Warsztat
Asertywność – dbałość o swoje granice

Okazja do tego, by zachować się asertywnie lub nieasertywnie pojawia się praktycznie co dzień – w pracy, w domu, a nawet wśród znajomych. Żyjąc w społeczeństwie stykamy się z różnymi oczekiwaniami, naciskami, potrzebami. Nieraz mają między nami miejsce ścierające się interesy.

Warsztat przeznaczony jest dla osób z terenu gminy Liszki (zamieszkujących lub pracujących na terenie Gminy Liszki), w szczególności wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem umiejętności przyjmowania asertywnej postawy w relacjach osobistych i zawodowych.

Korzyści dla Ciebie:

● dowiesz się, czy asertywność to sztuka mówienia „nie”, czy też czasem sztuka mówienia „tak”
● poznasz metodę stopniowalnego domagania się swoich praw
● przeanalizujesz sytuacje z życia codziennego, które stanowią wyzwanie dla bycia asertywnym
● rozwiniesz umiejętności wyrażania swojego zdania bez lęku oraz odmawiania bez poczucia winy
● rozwiniesz umiejętność wyrażania próśb
● wzmocnisz poczucie własnej wartości i samostanowienia
● przećwiczysz sposoby radzenia sobie z krytyką oraz z komplementami

W trakcie warsztatu będziemy:

Poznawać narzędzia oraz rozwijać zdolność asertywnych zachowań, takich jak wyrażanie niezadowolenia, krytyki, odmowy, stawiania granic i udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Praca warsztatowa podczas szkolenia to inspiracja, w jaki sposób zachować równowagę, nie czuć się przeciążonym, wykorzystywanym, ale też jak czuć się fair wobec otoczenia.

Aneta Fudała

Z wykształcenia jestem psycholożką i psychoterapeutką, a na co dzień zajmuję stanowiska trenerki, koordynatorki zespołu oraz redaktorki psychologicznego newslettera. Codzienną pracę w znacznym stopniu ułatwia mi metoda treningu grupowego, z którego posiadam certyfikat, a także szkolenie z zakresu systemowej pracy z rodziną. W kwestiach praktycznych – posiadam również kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowisku psychologa m.in. w szkole. Dzięki temu wiem, jak pracować z ludźmi i dla ludzi. W ramach pracy trenerskiej przeprowadziłam liczne warsztaty dla klas oraz dla nauczycieli w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Były to warsztaty m.in. z zakresu budowania zgranej klasy, technik skutecznego uczenia się, planowania swojego rozwoju, przeciwdziałania przemocy, a także pracy z uczniem agresywnym.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu: pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
pamiętaj, że
W Przestrzeni Rozwoju
jest miejsce dla każdego
rozgość się, zapoznaj się z naszymi działaniami i ofertą szkoleniową. Rozwijajmy się razem.

Zobacz
inne szkolenia

Prowadzimy profesjonalne, jakościowe, wartościowe szkolenia dla organizacji, firm i różnych innych grup społecznych – w przystępnej cenie i wspierającej atmosferze.