Wysoko wrażliwi. Jak funkcjonować w świecie który przytłacza?

8 czerwca 2022

Forma zajęć: online

Ludzie różnią się pomiędzy sobą sposobem odbioru świata. Uważa się, że około 15-20% populacji należy do grupy osób wysoko wrażliwych, które przetwarzają informacje głębiej niż inni, a w rezultacie doświadczają świata nieco inaczej. Nasze otoczenie jest pełne bodźców: obrazów, zapachów, dźwięków co czasami może prowadzić do uczucia przeciążenia i docelowo zmęczenia.

 

Osoby Wysoko Wrażliwe doświadczają mocniej uczucia przebodźcowania dostrzegając niuanse w otoczeniu, które umykają innym ludziom. Przeżywają problemy intensywniej. Wyzwaniem dla nich są sytuacje społeczne, które wiążą się z dużą stymulacją. Często doświadczają niezrozumienia w relacji z innymi osobami, które nie mają dostępu do głębszego rozumienia ich przeżyć oraz tendencji do odczuwania nasilonego lęku, smutku czy potrzeby wycofania się z relacji.

 

Czego potrzebują do szczęścia osoby wysoko wrażliwe? Jak możemy pomóc im oraz sobie, aby tworzyć satysfakcjonujące relacje? Może w Waszym otoczeniu są osoby wysoko wrażliwe – członkowie rodziny, znajomi, współpracownicy, a może sam jesteś osobą z wysoką wrażliwością?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania lub jesteś/znasz osoby WWO to to spotkanie jest dla Ciebie!

 

CEL SPOTKANIA:

Właśnie o tych wyzwaniach – chcielibyśmy porozmawiać podczas spotkania mającego wymiar nie tylko dyskusji, ale również krótkiego szkolenia w zakresie psychologicznych aspektów funkcjonowania osób wysoko wrażliwych.

 

UCZESTNICY SPOTKANIA:

Spotkanie skierowane jest do szerokiej grupy osób, które chcą zrozumieć, co to znaczy iść przez życie jako wysoko wrażliwy człowiek.

 

PLAN SPOTKANIA:

Spotkanie odbywa się w ramach Społecznego Klubu Dyskusyjnego. Podczas spotkania będzie czas zarówno na prelekcję dotyczącą zagadnienia oraz na dyskusję i wymianę doświadczeń uczestników spotkania.

Podczas spotkania Uczestnicy dowiedzą się:

  • Czym jest wysoka wrażliwość, jak ją definiujemy,
  • Na czym polegają różnice w zachowaniu osób wysoko i niskowrażliwych,
  • Jakie są pułapki myślenia osób naduczuciowych i nadwrażliwych,
  • Jakie są obszary niezrozumienia i największego cierpienia osób z wysoką wrażliwością oraz jak im zapobiegać w relacjach społecznych

Będzie również czas na pytania, wymianę doświadczeń i dyskusje.

 

PROWADZĄCA: Lena Czernecka

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Forma: on-line; platforma zoom
Warunkiem uczestniczenia w spotkaniu jest zapisanie się przez formularz zgłoszeniowy
Termin: 8 czerwca 2022, godz. 18:00 -21.00
Liczba uczestników: max. 30 osób

Szkolenie przeznaczone jest dla osób z terenu gminy Liszki (zamieszkujących lub pracujących na terenie Gminy Liszki).

 

KOSZT: BEZPŁATNE 

Spotkanie organizowany jest w ramach projektu : pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na profilu Facebook Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju.