Warsztat jest skierowany do osób, którym zależy na rozmowie i dialogu w sytuacji napięć, nieporozumień i konfliktów. Par, rodziców, którzy chcą przekształcić rodzinne konflikty na współdziałanie i zadbać o dialog ze swoimi partnerami i dziećmi, osób kierujących zespołami lub będących członkami zespołów, dla których ważna jest praca w atmosferze współpracy. I wszystkich tych, którzy chcą budować swoje relacje oparte na empatii i szacunku.
Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby zobaczyć, które z naszych zachowań komunikacyjnych wspierają, a które blokują rozwiązanie sytuacji trudnych i konfliktowych. Poznając konkretne narzędzia (inspirowane Porozumieniem bez Przemocy) dowiemy się jak wyrażać swoje potrzeby i uczucia, a także jak rozumieć i odczytywać potrzeby innych, bez względu na formę w jakiej zostały wyrażone.
W trakcie warsztatu będziemy pracować nad tym:
- w jaki sposób mówić do bliskich i współpracowników, aby być przez nich zrozumianym,
- w jaki sposób słuchać, aby zrozumieć drugą osobę,
- w jaki sposób formułować prośby, aby otrzymać to o co prosimy i aby nie były to żądania,
- w jaki sposób pracować z trudnymi emocjami,
- jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych i zobaczyć je jako okazję do nawiązania kontaktu.
PROWADZĄCA:
Izabela Szczepaniak-Wiecha
Trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.W pracy z ludźmi interesuje ją obszar rozwoju umiejętności komunikacyjnych. Wspiera osoby i zespoły w kryzysie. Dba o usłyszenie się osób będących w sytuacji konfliktu i wypracowanie porozumienia korzystnego dla obydwu stron. Ważne jest dla niej promowanie komunikacji opartej na empatii i szacunku, kontakcie z własnymi potrzebami i w dialogu z potrzebami drugiej strony. Obszary jej specjalizacji trenerskiej to: umiejętności komunikacyjne, rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji i współpracy w zespole, rozwój kompetencji trenerskich i facylitacyjnych.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Czas trwania: 8 godzin dydaktycznych
Termin: 9 grudnia 2023 r. ( sobota) w godz. 10:00 – 16.30 (z przerwą)
Miejsce: ul. J. Kantego 5 32-060 Liszki (sala warsztatowa na terenie Ośrodka)
Forma: stacjonarny
Liczba uczestników: maks. 12 osób
Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zapewniamy drobny poczęstunek oraz kawę, herbatę, zimny napój.
ODPŁATNOŚĆ: BEZPŁATNE
Warsztat jest zorganizowany w ramach projektu pn. „Rozwojowy Uniwersytet Ludowy – szkoła życia społecznego” realizowanego od 1 lipca 2023 roku do 31 grudnia 2025. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na fanpage.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – w ramach #PWRUL. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.