Kobiety 40+

Moja historia, moje drzewo czyli warsztaty rozwojowe dla kobiet z sesją fotograficzną

6-7 listopada 2021

Forma zajęć: stacjonarne

Prowadzi: Mana Stoch, Katarzyna Szumiec

Zaczynasz zwracać uwagę na swój wiek? Kroczysz po granicy światów? W jednym miejscu słyszysz, że nie możesz „tego” zrobić, bo jesteś “za stara”, w innym, że co Ty tam wiesz, skoro pesel wskazuje kilka dobrych dekad do setki. Słyszysz, że potrzebują „młodych i dyspozycyjnych”, więc idziesz, bo to o Tobie właśnie! Teraz czujesz się młoda, mądra i możesz działać bez rozpraszania, skupić się na tym, na czym Ci zależy… na sobie, pracy, zainteresowaniach. Na tym czego chcesz i potrzebujesz.  Przewrotnie, w głowie jesteś wciąż nastolatką, a gdy patrzysz rano w lustro masz ochotę krzyknąć „Kim jesteś kobieto?” To Ty? Jeśli te słowa są choć w części o Tobie, zapraszamy na warsztaty. Będzie relaksacyjnie, rozwojowo i fotograficznie.

 

Do kogo skierowane są warsztaty?
 • Szkolenie przeznaczone jest dla osób z terenu gminy Liszki (zamieszkujących lub pracujących na terenie Gminy Liszki).

To miejsce dla Ciebie jeśli:

 • potrzebujesz zmiany, ale odsuwasz ją w czasie lub nie możesz znaleźć w sobie odwagi lub tak po ludzku, nie wiesz od czego zacząć
 • potrzebujesz się zatrzymać w miejscu i spojrzeń na siebie z innej perspektywy, zobaczyć co jest dla Ciebie dobre i w którym kierunku chcesz iść dalej
 • uważasz, że nie liczy się metryka, ale pomysły, chęć i skuteczność w działaniu, ale po cichu zadajesz sobie pytanie “co pomyślą inni?” A niech myślą co chcą. Ty rób swoje!
 • po Twojej głowie chodzi pomysł i doprasza się o wyjście na światło dzienne
 • masz przekonania, które blokują Twoje szczęście i działania
 • chcesz poznać inne kobiety, które myślą i czują podobnie
 • chcesz przeżyć przygodę, podjąć wyzwanie, działać, poczuć wiatr we włosach i moce sprawcze
 • chcesz poznać siebie 🙂

 

Cel warsztatów:

Celem warsztatów jest stworzenie swobodnej przestrzeni dla kobiet, w której możesz oderwać się od codzienności i poczuć swobodę wyrażania siebie, swoich pragnień i potrzeb. Tutaj zobaczysz siebie w innym lustrze – przyjaznym, dobrym, bezpiecznym. Z warsztatów zabierzecie ze sobą do domu własne drzewo i mapę pomysłu, który chciałybyście zrealizować, a przede wszystkim wspomnienia i piękne zdjęcia. Kto wie może i nowe wyzwania i znajomości, też zakiełkują?

 

Metody szkoleniowe:

Na warsztatach wykorzystujemy techniki artystyczne, rozwojowe oraz ruch, ale bez obaw to nie będzie trening fitness!

 

Program:

Dzień 1 

 • Korzenie i liście na wietrze, czyli co daje mi siłę i gdzie chciałabym odlecieć.
 • Kocham, lubię, szanuję. Co widzi moje lustro.
 • Potrzebuję, chcę, mam ochotę, marzę – czyli jakie masz przed sobą wyzwanie. Co chcesz zmienić, abyś była szczęśliwsza, kochała, lubiła, szanowała, była wdzięczna.
 • Przekonania, które blokują kontra przekonania, które uskrzydlają.

Dzień 2:

 • Poranny CZAS NA ZDJĘCIA i czas, by krzyczeć z drzewa, siedzieć na trawie lub szeptać do liści swoje marzenia (zajęcia w zielonej przestrzeni miejskiej).
 • Tworzenie mapy wdzięczności.
 • Moje drzewo, moja bajka! Mapa pomysłu czyli jak zrealizuję cel/marzenie/potrzebę. Czego potrzebuję? Co mogę zrobić? Kto jest moim sprzymierzeńcem?

 

Potrzebne akcesoria:
Koniecznie zabierz matę lub mały koc do siedzenia na pierwszy i drugi dzień warsztatów. Ze względu na obostrzenia związane z Covid19, organizator nie może zapewnić koców i karimat uczestniczkom.

 

Sesja fotograficzna:

Zdjęcia będą realizowane w zielonej przestrzeni miejskiej. W razie większych kłopotów z pogodą zdjęcia odbędą się w okolicznych przestrzeniach kawiarniano – restauracyjnych.

Zdjęcia:
Na sesji koncentrujemy się na zdjęciach portretowych. Kwestię stylizacji i wizażu zostawiamy w gestii każdej z Was, choć delikatnie sugerujemy przyodzianie najukochańszej sukienki i najwygodniejszych butów oraz zrobienie delikatnego makijażu z uwzględnieniem pudru. Nakrycia głowy i/lub interesująca biżuteria będą również mile widziane.

Produktem sesji będą dwie fotografie w formacie: 15×20. Pierwsza – portret w miejskiej scenerii, druga – kolaż, bezpośrednio odnoszący się do tematyki warsztatów. Zdjęcia zostaną udostępnione każdej Uczestniczce, w dogodnej dla niej formie.

Zabierz ze sobą:

 • Na sesję fotograficzną możesz zabrać bluzkę, czapkę czy szalik z którymi czujesz się dobrze, mają dla Ciebie wartość sentymentalną lub chcesz by były na zdjęciu
 • Na wszelki wypadek zabierz też puder do przypudrowania nosa
 • Koc lub mata do siedzenia będą potrzebne na 100%.

Po sesji fotograficznej przechodzimy do sali warsztatowej, gdzie odbędzie się dalsza część warsztatów.

 

O prowadzących:

Warsztaty prowadzi duet: Mana – trenerka, Szumka – fotografka. Obie kreatywne i doświadczone w działaniach rozwojowych i wizerunkowych.  Mana, która prowadzi warsztaty dzieli się tym, jak powrócić na swoją naturalna drogę, rozwijać się, ale też być dla siebie dobrą przyjaciółką, fotografka Szumka zapamięta w kadrze wasze pragnienia, myśli i nastroje. Razem tworzą wyjątkowe miejsce dla kobiet, gdzie możesz wskoczyć na drzewo jak mała dziewczynka (dosłownie i w przenośni) i wykrzyczeć czego chcesz od życia, a może i od siebie. To też miejsce, gdzie wcale nie trzeba krzyczeć, ale możesz przytulić się do drzewa i wyszeptać mu swoją tajemnicę.

 

Mana Stoch

Trenerka wspierająca kobiety w rozwoju / Trenerka i Konsultant strategii biznesu, Trener Zmiany, Mentorka Youth Business Polska

Cześć! Mam na imię Mana. Warsztaty „Moja historia, moje drzewo czyli warsztaty rozwojowe dla kobiet z sesją fotograficzną” stworzyłam dla kobiet na prośbę kobiet, które zauważyły, że w ich życiu pojawił się nowy czas. Czas na przewartościowania, zmiany kierunków, nowe wyzwania, wymarzone możliwości. Czas dla kobiet. Dla siebie. Zapraszam na warsztaty, które pozwalają się oderwać od rzeczywistości. Moje doświadczenia to przestrzeń HR, budowanie i zarządzanie zespołami, marketing, sprzedaż, negocjacje, projektowanie graficzne, branding oraz skuteczna komunikacja. To wiedza, umiejętności zdobyte w praktyce, które wykorzystuję na sali warsztatowej. Zdolność łączenia doświadczeń sprawiły, że naturalnie pojawiła się droga trenerska, na której dzielę się tym co wiem, czego zawodowo doświadczyłam.

 

Katarzyna Szumiec

Fotografka kobiet

Mam na imię Kasia, ale możesz do mnie mówić Szumka. Jestem fotografką i wierzę, że wiek dodaje kobietom skrzydeł. Wewnętrzna mądrość, akceptacja siebie i pokora wobec tego, na co nie mamy wpływu czynią nas pięknymi bez względu na wiek, figurę i kształt nosa. Dlatego z pasją portretuję kobiety. pokazuję ich piękno i pomagam budować pewność siebie. Nie godzę się na to, by kobiety wraz z upływem lat stawały się przezroczyste. Na warsztatach będzie chwila dla nas, gdy w naturze uchwycę moment, spojrzenie. Piękny i naturalny kawałek Ciebie, który zabierzesz ze sobą do domu, by przypominał Ci, że jesteś dla siebie najważniejszą osobą na świecie!

 

INFORMACJE organizacyjne:

Czas trwania:  16 godzin warsztatowych
Termin: 6-7 listopada 2021 (sobota godz. 09.00 – 16.00; niedziela godz. 10.00 – 17.00)
Miejsce: Liszki 206, nad Pocztą Polską
Liczba uczestników: max. 10

 

KOSZT: BEZPŁATNE

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu: pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na fanpage Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju.