Gestalt

Mapa Marzeń – gestaltowski warsztat rozwoju osobistego z sesją indywidualną

27 lutego 2022

Forma zajęć: warsztat w sali

W jaki sposób dbasz o swoje marzenia? Ile czasu poświęcasz, by je spełnić? Czy zwykle nie jest tak, że tylko chwilę o nich pomyślisz i wracasz do swojej codzienności? Marzenia niosą ze sobą chęć zmiany. Założeniem podejścia Gestalt jest to, że zmiana wydarza się wówczas, gdy stajesz się tym, kim jesteś, a nie próbujesz się stać takim, jakim nie jesteś. To akceptacja jest tu kluczem. Gestalt przyjmuje też, że każdy jest specjalistą od siebie samego. Nie otrzymasz więc na tym warsztacie „dobrych rad”, pouczeń i wykładu jak to być „powinno”. Znajdziesz natomiast przestrzeń na spotkanie z samym sobą. Z uważnością zajmiesz się swoim potrzebami, możliwościami i ograniczeniami, a grupa oraz osoba prowadząca będzie wspierać Cię w tym procesie.

Podczas warsztatu wykorzystamy techniki wspierające rozwój osobisty: praca z metaforą, wizualizacją, praca z ciałem i osobistą symboliką. Różne formy ekspresji twórczej rozbudzające intuicję będą wspierać w odnajdywaniu odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytania. Inspiracji poszukamy wykonując osobiście podczas warsztatu tzw. Mapę Marzeń – to wizualne narzędzie skupienia swojej kreatywnej energii w kierunku, w którym pragniesz iść. Sięgnij więc do swego wnętrza, by wydobyć to, co dla Ciebie najważniejsze. Sięgnij do świata po swój wymarzony skarb.

Ponadto każdy z Uczestników warsztatu będzie miał możliwość osobistego przepracowania swojej mapy marzeń podczas konsultacji indywidualnej Counselling Gestalt, która obędzie w formie zdalnej po warsztacie.

Counselling jest formą profesjonalnej pomocy drugiemu człowiekowi w zrozumieniu i rozwiązaniu problemów, a także i wtedy, gdy motywem sięgania po pomoc jest chęć poprawy jakości życia i dążenie do samorealizacji. Counsellour (doradca) Gestalt pomaga w poszukiwaniu własnej drogi, pomaga uporządkować życiowe doświadczenia, uzyskać szerszą świadomość przeżyć emocjonalnych, potrzeb, związków z innymi ludźmi, indywidualnego potencjału. Nie daje gotowych rozwiązań, nie osądza, nie przekonuje. 

Zdarza się, że bardzo czegoś chcemy, ale równocześnie sami sobie przeszkadzamy w tym, by to osiągnąć. Marzenia wymagają często konfrontacji z własnymi oporami i przekonaniami. Nie zawsze mamy jednak w sobie świadomą gotowość na to spotkanie. Podczas sesji indywidualnej będzie czas na przyjrzenie się temu, czego pragniesz oraz na zaplanowanie konkretnych działań, które zbliżą Cię do Twoich marzeń i pozwolą zmierzyć się z przeszkodami. 

 

Odbiorcy warsztatu

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, tych którzy mają marzenia, ale także do tych, co nie mają marzeń, a chcieliby je odnaleźć/zainspirować się.

„Każdy z nas ma głęboko ukryte osobiste marzenie, które tylko czeka na to, aby je odkryć i spełnić. Jeśli pokochamy swoje marzenia i zainwestujemy w nie miłość , twórczą energię, upór i pasję, osiągniemy prawdziwy sukces.”  Sarah Ban Breathnach

 

PROWADZĄCA: Renata Mazur-Ponikiewicz

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania: 

  • warsztat – 8 godzin 
  • spotkanie indywidualne – 60 minut

Termin: 

  • warsztat – 27 lutego 2022 r. (niedziela) w godz. 10.00-17.00 (w tym przerwy); 
  • spotkanie indywidualne – do ustalenia indywidualnie z trenerem podczas warsztatu stacjonarnego

Miejsce: 

  • warsztat – ul. Krowoderska 22/5, Kraków
  • spotkanie indywidualne – online (platforma zoom)

Liczba uczestników: maks. 12 osób


ODPŁATNOŚĆ: 275 ZŁ

(za warsztat i spotkanie indywidualne)

Jeśli chcesz wziąć udział tylko w warsztacie, czyli bez spotkania indywidualnego, to jest to możliwe. Wówczas opłata wynosi 175 zł (zapisując się wybierz odpowiedni rodzaj biletu).

 

Warsztat realizowany w ramach Strefy rozwoju

Zostanie on przeprowadzony zgodnie z rekomendacjami GIS. Zapis na warsztat jest potwierdzony po dokonaniu płatności. W przypadku nieuzbierania się grupy, warsztat może zostać odwołany do 48 godzin przed wydarzeniem.