kurs coachingu

Kurs „Podstawy coachingu w zarządzaniu”

kwiecień - lipiec 2022

Forma zajęć: hybrydowa

Prowadzi: Marta Kijanko i Patryk Lange

Kurs coachingu, na którym rozwiniesz umiejętności korzystania z narzędzi coachingowych w życiu zawodowym i prywatnym.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i praktyczne umiejętności w obszarze zarządzania. Celem kursu jest rozwój swojej samoświadomości, kompetencji interpersonalnych, sztuki budowania profesjonalnych i satysfakcjonujących relacji zawodowych, efektywności, zarządzania sobą w czasie. Szczególnie gorąco zapraszamy osoby kierujące zespołami, projektami, firmami, które chcą rozbudować swój warsztat o niedyrektywne metody coachingowe, włączając je do swoich kompetencji związanych z zarządzaniem.

 

Czego nauczysz się w ramach kursu:
  • Podstaw podejścia coachingowego, czyli założeń tej metody, takich jak niedyrektywność, partnerstwo, wspólne ustalanie celów, praca nad tym co ma wydarzyć się w przyszłości, projektowanie działań, rozwijanie świadomości zasobów.
  • Narzędzi, które umożliwią Ci skuteczniejsze zarządzanie: ustalanie celów, sposoby określania efektów, sposoby ich mierzenia, udzielanie rozwojowej informacji zwrotnej, pracy z przekonaniami i wartościami, pracy w obszarze impasu i oporu.
  • Wybranych metod coachingowych adekwatnych do zarządzania: praca na zasobach i doświadczeniach, budowanie zaangażowania i projektowanie inspirującego środowiska pracy, sposoby prowadzenia konstruktywnych rozmów menedżerskich i spotkań zespołowych metodami coachingowymi.

 

Ponadto, weźmiesz udział w sesjach superwizji i mentoringu, dzięki którym rozwiniesz umiejętności praktycznego korzystania ze zdobytej wiedzy.

 

STRUKTURA KURSU:

Liczba godzin: 28

Termin: 1 i 3 kwietnia 2022 r. (piątek, sobota 9:00 do 17:30 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9:00- 15:30)

Miejsce: Kraków, ul. Krowoderska 22

Prowadzący: Marta Kijanko i Patryk Lange (01.04.2022) oraz  Marta Kijanko (2-3.04.2022)

W ramach tego warsztatu rozwiniesz komunikację, uważną obecność oraz inne umiejętności interpersonalne niezbędne do prowadzenia coachingu. Poznasz i doświadczysz kompetencji coachingowych zdefiniowanych przez Izbę Coachingu oraz International Coach Federation. Zdobędziesz niezbędną wiedzę psychologiczną, która stanowi kluczowe podstawy tej metody. Dokonasz autodiagnozy narzędziami psychometrii i stworzysz osobisty profil własnych kompetencji.

 

Liczba godzin: 18

Termin: 23 i 24 kwietnia 2022 r. (sobota 9:00 do 17:30 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9:00 – 15:30)

Miejsce: online

Prowadzi: Patryk Lange

Poznasz zasady stosowania coachingu, sposoby budowania relacji i pracy z użyciem metod coachingowych. Dowiesz się co to są cele coachingowe i nauczysz się je formułować. Poznasz transteoretyczny model zmiany i dowiesz się jak wspierać innych w różnych fazach dążenia do celu.

 

Liczba godzin: 18

Termin: 21 i 22 maja 2022 r. (sobota 9:00 do 17:30 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9:00 – 15:30)

Miejsce: Kraków, ul. Krowoderska 22

Prowadzi: Marta Kijanko

Poznasz narzędzia coachingowe i techniki, pozwalające Ci zwiększyć swoją skuteczność jako osoby zarządzającej. Rozwiniesz umiejętności pracy z takimi zjawiskami jak wartości, przekonania, motywacja i zaangażowanie vs. opór i impas. 

 

Liczba godzin: 18

Termin: 11 i 12 czerwca 2022 r. (sobota 9:00 do 17:30 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9:00 – 15:30)

Miejsce: online

Prowadzi: Patryk Lange

Poznasz coachingowe metody pracy z zespołami. Dowiesz się jakie są etapy tworzenia się zespołów, co to jest konstruktywny zespół oraz jakie są dysfunkcje zespołów.

 

Liczba godzin: 18

Termin: 2 i 3 lipca 2022 r. (sobota 9:00 do 17:30 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9:00 – 15:30)

Miejsce: Kraków, ul. Krowoderska 22

Prowadzący: Marta Kijanko i Patryk Lange

Na tym zjeździe udoskonalisz i ugruntujesz zdobyte dotychczas umiejętności dzięki superwizji i mentoringowi, które odbędą się w trakcie ostatniego wspólnego weekendu. Dodatkową wartością tego zjazdu jest pogłębiona informacja zwrotna i możliwość zaprojektowania indywidualnej ścieżki rozwoju w obszarze coachingu.

 

Cena:

2950 zł zapisując się do 15 lutego 2022 r.

3400 zł zapisując się po 15 lutym 2022 r.

Istnieje możliwość płatności w ratach. 

 

Zapisy:

Warunkiem rezerwacji miejsca na Kursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, wniesienie opłaty w wysokości 500 PLN do dnia 10 marca 2022 r.  (opłata rezerwacyjna jest wliczana w całkowitą opłatę za Kurs) oraz podpisanie Umowy uczestnictwa w Kursie.

 

Warunki realizacji Kursu:
  • Kurs zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników (osiem osób) – o czym poinformujemy po 10 marca.
  • W przypadku odwołania kursu Fundacja dokonuje zwrotu wniesionych opłat, lecz nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne koszty związane z rezerwacją biletów, noclegów itp.
  • W przypadku rezygnacji z Kursu w terminie najpóźniej do 10 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem zajęć Fundacja dokonuje zwrotu wniesionych wpłat. W przypadku rezygnacji po tym terminie opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a Uczestnik zobowiązany jest do poniesienia opłat uczestnictwa w zajęciach.
  • W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, Fundacja Przestrzeń Rozwoju zastrzega sobie prawo do zmiany formy warsztatu ze stacjonarnej na zdalną. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
  • Spotkania stacjonarne zostaną przeprowadzone zgodnie z rekomendacjami GIS.

 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y uczestnictwem w Kursie wypełnij formularz zgłoszeniowy i dokonaj wpłaty! Decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

Kontakt:

Tel: 530999030

mail: [email protected]