Konflikt jako szansa. Jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty w domu i w pracy?

23 kwietnia 2022

Forma zajęć: stacjonarne

Prowadzi: Katarzyna Zielina, Ewelina Skwarek

Większość z nas nie lubi uczestniczyć w sytuacjach konfliktowych, bo często kojarzą się nam z czymś trudnym lub bolesnym. Dlatego wycofujemy się, unikając konfrontacji oraz obawiając się zaognienia sytuacji, utraty kontaktu lub niezrozumienia. Rezygnujemy wówczas z własnych potrzeb, rezygnujemy z siebie. Gdy jednak w konflikcie zobaczymy szansę a nie zagrożenie, wówczas otwieramy przestrzeń na konstruktywną rozmowę, dającą możliwość rozmówcom na wspólne szukanie rozwiązań.

 

Aby przeprowadzić taką rozmowę, która zmienia konflikt w dialog – potrzebna jest wiedza i trochę strategii.

 

Zapraszamy Cię na spotkanie, podczas którego poznasz istotę konfliktu i sposoby na jego konstruktywne rozwiązanie w relacji z najbliższymi czy współpracownikami lub szefem. Podczas warsztatu będziemy odkrywać, jak sytuację konfliktową przekuć na szansę, która może poprawić jakość Twoich relacji w pracy i życiu osobistym, bez rezygnacji z własnych potrzeb i planów.

 

PLAN WARSZTATU:

W czasie warsztatu będziemy:

  • trenować wyrażanie swoich uczuć i potrzeb
  • rozwijać umiejętności empatycznego słuchania w dialogu z innymi
  • uczyć się przekazywania i przyjmowania trudnych komunikatów w oparciu o empatyczną komunikację

 

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ:

Podczas warsztatów:

  • poznasz empatyczną komunikacją (NVC – Nonviolent Communication)
  • udoskonalisz umiejętności radzenia sobie z konfliktami w relacjach osobistych i zawodowych
  • poznasz styl komunikacji opartej na szacunku jako alternatywy dla przemilczania i ukrywania tego, co jest trudne
  • odkryjesz, jak udzielać szczerej informacji zwrotnej bez oceniania
  • zyskasz przekonanie o swojej sprawczości w trudnych sytuacjach

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania: 8 godzin warsztatowych
Termin: 23 kwietnia 2022 (sobota), godz. 10:00 – 17.00 (w tym przerwa)
Miejsce: Liszki, ul. Tyniecka 1, nad Pocztą Polską
Liczba uczestników: max. 12

 

KOSZT: BEZPŁATNE

 

DLA KOGO:

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcą:

  • poznać konstruktywne sposoby radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi w oparciu o empatyczną komunikację
  • odkryć, w jaki sposób budować relacje pełne szacunku
  • dostrzec swoje emocje i potrzeby, które się pod nimi kryją

 

PROWADZĄCE:

Katarzyna Zielina – trenerka, koordynatorka projektów, liderka. Przez 8 lat menadżerka Rozwojowego Festiwalu PROGRESSteron w Krakowie i organizatorka rozwojowych wydarzeń. Absolwentka Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii. Od ponad 20 lat związana z rozwojem osobistym. Uczestniczka wielu psychologicznych kursów (Porozumienie bez przemocy, Gestalt, Praca z przekonaniami) oraz projektów train the trainers, skierowanych do trenerów (Liechtenstein, Madera). Jej ulubione tematy szkoleniowe to: kompetencje liderskie i zarządzanie emocjami. Lubi pomagać innym w odkrywaniu swojego potencjału. Inspirują ją podróże, muzyka i taniec. Wolny czas spędza w Tatrach i na via ferratach.

Ewelina Skwarek – trener, szkoleniowiec, absolwentka 3-letniej Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła liczne szkolenia i kursy w tematyce psycho-edukacyjnej (Szkoła Trenerów Wszechnicy UJ, Skuteczna Komunikacja, Porozumienie bez Przemocy). Prowadzi warsztaty m.in. z pracy zespołowej i komunikacji empatycznej. Szkoli nie tylko pracowników firm, ale również nauczycieli, studentów, uczniów szkół średnich i podstawowych. Ma na swoim koncie 11 lat spędzonych w międzynarodowych organizacjach, m.in. w roli Managera Zespołu. Przez wiele lat pełniła rolę koordynatora Grupy Trenerskiej w stowarzyszeniu SIETAR Polska, która działa na rzecz edukacji międzykulturowej. Prywatnie uwielbia fotografować, uprawiać sport, tańczyć i podróżować.

 

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu: pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na funpage’u Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju.