skuteczna

Jak przestać być grzeczną i zacząć być skuteczną

26 marca 2022

Forma zajęć: warsztat w sali

Prowadzi: Aneta Fudała

Czasem chciałybyśmy zadziałać inaczej, być elastyczniejsze, nie aż tak układne… Od najmłodszych lat mamy wpajane liczne społeczne zasady. Dla dziewczynek są one w naszej kulturze jasno określane: powinny być miłe, grzeczne i podporządkowane. Walka o świadectwa z paskiem, wyścigi we wzorowym zachowaniu – to wszystko bywa naszym udziałem. Zachowania buntownicze, opozycyjne bywają piętnowane, a otwarte wyrażanie złości budzi brak akceptacji czy wręcz potępienie. Na skutek wpływów kulturowych zaczynamy tłumić nasze spontaniczne emocje, prawdziwe odczucia różnego rodzaju. Tracimy energię i nasz wewnętrzny drogowskaz.

Jako dojrzałe kobiety stajemy przed prawdziwym wyzwaniem: godzenia licznych oczekiwań naszych bliskich, naszego otoczenia, nacisków ze strony społeczeństwa z godzeniem potrzeb i pragnień własnych. Możemy mieć problem z byciem autentyczną i skuteczną. Grzeczność przeszkadza nam zdobywać to, co chcemy. Odbywa się to w relacjach osobistych, rodzinnych, ale także w zawodowych.

Czy jest możliwe, zachowując współczucie i życzliwość do świata, zadbać o siebie i realizować z satysfakcją swoje potrzeby? Spróbujmy przełamać stereotyp i poszukać dla siebie zdrowej równowagi podczas wspólnych warsztatów.

 

Dzięki udziałowi w warsztatach:
  • przeanalizujesz ciążące na Tobie społeczne oczekiwania,
  • dowiesz się (albo przypomnisz sobie), jakie są podstawy asertywności,
  • poćwiczysz asertywne odpowiedzi na trudne sytuacje,
  • zastanowisz się nad swoimi potrzebami,
  • spróbujesz oswoić surową postać – swojego wewnętrznego krytyka,
  • pomyślisz, na ile grzeczna chcesz być

 

PROWADZĄCA: ANETA FUDAŁA

 

Informacje organizacyjne:

Czas trwania: 7 godzin
Termin: 26 marca 2022 (sobota), godz.10.00-17.00
Miejsce: Krowoderska 22/5, Kraków
Liczba uczestników: maks. 12 osób

 

ODPŁATNOŚĆ: 170 zł

Warsztat realizowany w ramach Strefy rozwoju. Zostanie on przeprowadzony zgodnie z rekomendacjami GIS. Zapis na warsztat jest potwierdzony po dokonaniu płatności. W przypadku nieuzbierania się grupy, warsztat może zostać odwołany do 48 godzin przed wydarzeniem.