Inspiracje do działania i finansowania Kół Gospodyń Wiejskich

26 lipca 2022

Forma zajęć: spotkanie w sali

Prowadzi: Agnieszka Węgrzyn

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Węgrzyn, która opowie nam, w jaki sposób działa i pozyskuje środki na działalność Koła Gospodyń Wiejskich. Opowie o własnej ścieżce „od nowej” mieszkanki wsi, nie znającej się na organizacjach pozarządowych i projektach do lokalnej liderki oraz prezeski prężnie działającego Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich. Podzieli się własnym doświadczeniem, jakie inicjatywy realizowała, opowie o ich efektach oraz sposobie pozyskiwania środków finansowych na działalność.

 

PROWADZĄCA: Agnieszka Węgrzyn

Człowiek orkiestra: społecznie prezeska Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie (SGW) oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich (KGW), lokalna liderka, radna Rady Miejskiej w Myślenicach w latach 2010- 2018. W ciągu 10 lat działalności Stowarzyszenia Gospodyń napisała i zrealizowała w stowarzyszeniu 15 projektów dofinansowanych kwotą ponad 540 000 zł. Główne obszary tematyczne realizowanych działań to Głogoczów- wieś jak Dzwon, Dom Małopolskich Gospodyń i Archiwum Społeczne wsi Głogoczów. Zawodowo zajmuje się promocją działań lokalnych społeczników i organizacją konkursu grantowego Małopolska Lokalnie.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Termin: 26 lipca 2022, godz. 18:00
Miejsce: ul. Tyniecka 1, Liszki (nad Pocztą Polską)
Liczba uczestników:
 max. 30 osób

Spotkanie przeznaczone jest dla osób z terenu gminy Liszki (zamieszkujących lub pracujących na terenie Gminy Liszki).

 

KOSZT: BEZPŁATNE 

Spotkanie organizowany jest w ramach projektu : pn. “Centrum Aktywności Społecznej“ i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na profilu Facebook Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju.