emocje

Co ma wspólnego umysł z ciałem? – czyli jak ciało komunikuje mi jakość moich relacji z ludźmi

16 czerwca 2021

Forma zajęć: online

Prowadzi: Małgorzata Michel

Zastanawiałaś/eś się, dlaczego kiedy czujesz się dobrze w czyimś towarzystwie, to Twoje ciało jest rozluźnione, a na twarzy gości uśmiech? Ale jeśli kogoś nie lubisz, albo się go obawiasz, to Twój żołądek skutecznie Cię o tym informuje? Dzieje się tak, ponieważ organizm człowieka funkcjonuje jak system naczyń połączonych. To, co pomyśli umysł, za moment czuje ciało, a to co czuje serce, wraca do umysłu w postaci myśli i znajduje odzwierciedlenie w naszym zachowaniu, traktowaniu siebie i innych.

Nie możesz również traktować dobrze innych, jeśli nie poświęcasz wystarczającej uwagi sobie. Czy potrafisz odczytywać sygnały płynące z Twojego ciała? Czy wiesz jak na nie reagować? Bardzo często zdarza się, że je zagłuszasz, a intuicję zakrzykujesz tłumaczeniem sobie, że na pewno przesadzasz i nic takiego się nie dzieje.

Celem warsztatu jest nauka odczytywania sygnałów płynących z ciała i ich interpretowania w kontekście relacji z ludźmi. Będziemy poznawać swoje ciało i jego reakcje, uczyć się kontaktu z nim, pozwolimy mu się prowadzić i uczynimy z niego radar informujący nas o poziomie i jakości relacji ze sobą i innymi. Poznamy również techniki neutralizacji napięcia i stresu, w tym moc płynącą ze śmiechu. Warsztat uwzględni sytuację pandemii Covid-19, kiedy to nasze ciała często doświadczają choroby, cierpienia i bólu lub pozbawione są wystarczających bodźców na skutek życia w ciągłym dystansie społecznym.

 

Korzyści z udziału w warsztacie:
  • Nauczysz się dostrzegać reakcje swojego ciała i odpowiednio je interpretować,
  • Poznasz techniki neutralizacji napięcia i stresu,
  • Odkryjesz moc płynącą ze śmiechu,
  • Nauczysz się współpracować ze swoim ciałem w sytuacjach trudnych i wymagających większej uwagi
  • Nauczysz się uważności na innych poprzez obserwację ich ciała
  • Uznasz ciało za swojego sprzymierzeńca i przewodnika w relacjach międzyludzkich

 

Metody szkoleniowe:

Warsztat prowadzony jest metodami aktywnymi. Pracujemy na Zoom z włączonymi kamerkami, sprawnymi mikrofonami i gotowością do pracy w małych grupach.

 

WAŻNE INFORMACJE:

Czas trwania: 3 godziny
Termin: 16 czerwca 2021 r. (środa) w godz. 18:00-21:00
Miejsce: online – platforma ZOOM (osoby zapisane otrzymają link)
Liczba uczestników: maks. 12 osób

 

Prowadzi: dr hab. Małgorzata Michel, prof. UJ

Pedagożka, nauczycielka akademicka, badaczka problematyki niedostosowania społecznego młodzieży i lokalnych systemów profilaktyki społecznej, mediatorka, terapeutka śmiechem, joginka, trenerka masażu shantala, technik twórczego myślenia i metod pracy z ciałem, arteterapeutka w obszarze muzykoterapii. Od ponad 20 lat pracuje z ludźmi i na rzecz ludzi łącząc w swojej pracy doświadczenie praktyczne i teorię po to, aby ludziom żyło się lepiej. 

Warsztat realizowany w ramach Strefy rozwoju. To program dla osób, które chcą zwiększyć swoje kompetencje osobiste, świadomie wprowadzać zmiany oraz polepszać swój komfort życia w obszarze relacji, związków oraz świadomości siebie i swoich potrzeb.

 

Odpłatność: 65 zł

Udział w warsztatach jest dofinansowany. Warsztat współfinansowany przez State Street.

Zaświadczenia

Każdy Uczestnik warsztatu online ma możliwość otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie w warsztacie, które może otrzymać mailem lub osobiście odebrać w siedzibie Fundacji w ustalonym terminie.

 

Informacje organizacyjne

Zapisy
Zapisy przyjmowane się poprzez formularz zgłoszeniowy. Prosimy o wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie płatności (w razie wystąpienia trudności z dokonaniem płatności za pośrednictwem systemu do zapisów prosimy o kontakt z Fundacją). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezygnacja z udziału w warsztatach
W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach dokonywany jest zwrot wpłaconej kwoty z potrąceniem:
10% – w przypadku rezygnacji dokonanej min. 14 dni przed warsztatem
50% – w przypadku rezygnacji dokonanej między 14 a 7 dniem przed warsztatem
W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż 7 dni przed warsztatem zwroty nie są wykonywane.

Odwołanie warsztatów przez Fundację
Warsztaty odbędą się w przypadku zebrania się wymaganej liczby osób. Najpóźniej 48 godzin przed planowanym terminem warsztatów poinformujemy czy warsztaty się odbędą. Informacja przekazywana zostanie drogą mailową na adres wskazany podczas zapisów. W przypadku odwołania warsztatów przez Fundację uczestnicy otrzymają zwrot całej wpłaconej kwoty.