Ciałopozytywność

Ciałopozytywność zaczyna się w głowie

18 września 2021

Forma zajęć: warsztat w sali

Prowadzi: Małgorzata Michel

Ciałopozytywność to akceptowanie siebie takiego, jakim się jest. To dostrzeganie zalet swojego ciała, dbanie o nie i wspieranie, niezależnie od jego formy i wyglądu. Utrzymywanie w dobrym stanie fizycznym i psychicznym. Nasze ciało funkcjonuje jak system naczyń połączonych – to co pomyśli umysł, za moment czuje ciało, a to co czuje serce, wraca do umysłu w postaci myśli i znajduje odzwierciedlenie w naszym zachowaniu, traktowaniu siebie i innych.

 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia śmiechowe, przeplatane oddechem, mają walor relaksacyjny oraz terapeutyczny. Wyzwalają hormony szczęścia, regulują pracę serca, dotleniają mózg, odprężają ciało. Uruchamiają również procesy, dzięki którym nabieramy dystansu do codziennych problemów i zmieniamy nastawienie na pozytywne. Wibracje z mis dźwiękowych znane są z tego, że wprowadzają ciało człowieka w stan głębokiego odprężenia, działają na poziomie masażu komórkowego, przyspieszają procesy gojenia się ran, również tych psychicznych, redukują stres. Kontakt z ludzkim ciałem poprzez dotyk i masaż powoduje w nas wydzielanie hormonu bliskości, przez co czujemy się potrzebni i kochani, pozwalają doświadczyć wytchnienia i uwolnienia od trosk. A jeśli nie mamy blisko nikogo, kto nas pomasuje, możemy to zrobić sami przez technikę automasażu. Masaż dźwiękiem, joga śmiechu oraz automasaż to skuteczne techniki dbania o siebie i reedukowania stresu. Ich połączenie pozwala osiągnąć stan głębokiego odprężenia, relaksu i regeneracji sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

 

Dla kogo przeznaczony jest warsztat?

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną odetchnąć od obowiązków dnia codziennego i zadbać o siebie.

 

Korzyści z udziału w warsztacie:
  • nauczysz się wykorzystywać śmiech i oddech jako techniki rozluźniania ciała i radzenia sobie ze stresem,
  • doświadczysz stanu głębokiego relaksu i korzyści płynących z pracy z ciałem,
  • spędzisz miło czas poddając się dźwiękom i wibracjom mis nepalskich,
  • automasaż pozwoli Ci zaakceptować Twoje ciało takie, jakim ono jest.

 

Informacje organizacyjne:

Czas trwania: 8 godzin warsztatowych

Termin: 18 września 2021 r. (sobota) w godz. 10.00-17.00

Miejsce: ul. Paulińska 3/5, Kraków

Liczba uczestników: maks. 10 osób

 

Koszt: 140 zł

Udział w warsztatach jest dofinansowany. Warsztat współfinansowany przez State Street.

Prowadząca:

dr hab. Małgorzata Michel, prof. UJ

Pedagożka, nauczycielka akademicka, badaczka problematyki niedostosowania społecznego młodzieży i lokalnych systemów profilaktyki społecznej, mediatorka, terapeutka śmiechem, joginka, trenerka masażu shantala, technik twórczego myślenia i metod pracy z ciałem, arteterapeutka w obszarze muzykoterapii. Od ponad 20 lat pracuje z ludźmi i na rzecz ludzi łącząc w swojej pracy doświadczenie praktyczne i teorię po to, aby ludziom żyło się lepiej.

 

Warsztat realizowany w ramach Strefy rozwoju. Zapisując się na warsztat akceptujesz jego Regulamin.