Lena Czernecka

24 marca

"Każdy może się rozgniewać - to bardzo łatwe. Ale rzadką umiejętnością jest złoszczenie się na właściwą osobę, we właściwym stopniu i właściwym momencie, we właściwym celu i we właściwy sposób - to bardzo trudne" Arystoteles

Sukces w życiu zależy nie tylko od intelektu, lecz także od umiejętności kierowania emocjami. Inteligencja emocjonalna ma ogromy wpływ na nasze życie, ponieważ motywacja, siła woli i dojrzałość emocjonalna mogą w jeszcze większym stopniu kształtować codzienne funkcjonowanie, niż poziom ilorazu inteligencji IQ. To dzięki tym czynnikom inteligencji emocjonalnej możemy rozwiązywać problemy w relacjach z ludźmi, mieć większą kontrolę nad ekspresją emocji, budować satysfakcjonujące związki z innymi i konstruktywnie reagować na sytuacje konfliktów.

Warsztat skupi uwagę na jednej kompetencji inteligencji emocjonalnej jaką jest zarządzanie emocjami. Szczególnie ta umiejętność czyni z nas dobrych współmałżonków, dobrych współpracowników, wyrozumiałych rodziców i charyzmatycznych szefów. Wszyscy ludzie dysponują inteligencją emocjonalną i używają jej codziennie, z lepszym lub gorszym skutkiem, we wszystkich dziedzinach życia. 

 

Dzięki udziałowi w warsztacie znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:
 • Dlaczego niektórych ludzi lubimy od pierwszego wejrzenia, a niektórym nie zaufamy nigdy; co tworzy autentyczność i spójność w relacjach?

 • Jak rozumieć i używać emocji tak, aby twórczo reagować na sytuacje problemowa zamiast odreagowywać i dać się im „porwać”?

 • Czym jest porwanie i uprowadzenie emocjonalne, jak na to reagować konstruktywnie?

 • Jak zarządzać własną frustracją i złością w kontekście niespełnionych oczekiwań w relacjach międzyludzkich? 

Czas trwania: 8 godzin warsztatowych
Termin: 24.03 (sobota) w godz. 10.00 - 17.00
Miejsce: ul. Paulińska 3/5, Kraków Liczba uczestników: maks. 12 osób
Koszt
Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 160 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt: fundacja@przestrzenrozwoju.org
Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.
 

Agnieszka Matera

 7 kwietnia

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś z radością myślał/a o poniedziałku? Gdyby praca dawała Ci spełnienie, poczucie sensu, możliwość robienia tego, co kochasz i co sprawia Ci radość? Gdyby była dla Ciebie obszarem rozwijania talentów i dawania światu tego, co najlepsze, a jednocześnie pozwalała Ci zaspokoić Twoje materialne potrzeby? Gdyby harmonizowała z pozostałymi obszarami Twojego życia i wspierała Twój rozwój osobisty?

Jeśli ta wizja Cię porusza, zapraszam na warsztaty.

 

Korzyści dla uczestnika warsztatów:
 • Przyjrzysz się obszarowi ważnych dla Ciebie wartości, aby budować karierę w zgodzie ze sobą.

 • Z uważnością spojrzysz na swoje potrzeby, związane z życiem zawodowym.

 • Uwzględnisz swoje wcześniejsze doświadczenia, swoje pasje, zainteresowania, mocne strony i umiejętności.

 • Spojrzysz na swoją karierę z perspektywy twórcy, aby zobaczyć, co możesz wykreować i dać światu.

 • Stworzysz motywującą wizję swojego życia zawodowego.

 • Poszukasz wspierających przekonań, które pomogą Ci ją urzeczywistnić.

 • Postawisz sobie konkretny cel zawodowy, określony w czasie.

 • Przygotujesz strategię realizacji swojego celu i podejmiesz pierwszy krok.

Czas trwania: 8 godzin warsztatowych
Termin: 07.04 (sobota) godz. 10:00 - 17:00
Miejsce: Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków
Liczba uczestników: maks. 12 osób
Koszt:

Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 160 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50%, 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt: fundacja@przestrzenrozwoju.org

Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.

 

Zapisz się

Iwona Kopacz

10.04 - 24.04

„Dobrego stylu można się nauczyć. Z historii albo sztuki (…) T-shirt pod koniec XIX wieku wymyślono dla armii, trampki zawdzięczamy koszykówce, historię dżinsów zna każdy. Ubrania-ikony.”  Marta Kalinowska, Katedra Mody Warszawa

Dobrego stylu można się także nauczyć uświadamiając sobie potencjał własnej kobiecości. A także rozbrajając przekazy pokoleniowe kobiet w rodzinie, poszukując własnej definicji piękna i osobistego jej wyrazu w stylu, który reprezentuje szacunek i przyjemność bycia sobą 

Dla wielu osób, zwłaszcza w sferze zawodowej ubranie jest sprawą wyłącznie praktyczną. Ubiór jednak mówi bardzo dużo o osobie, która go nosi. Jakość wizerunku zewnętrznego to jeden z podstawowych elementów oceny osobowości każdego z nas. Nie zawsze jesteśmy świadomi tej oceny. Jednak osoby będące z nami w kontakcie, dokonują jej, nawet nieświadomie, na podstawie tego co mamy na sobie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nasze ubranie jest kodem. Ludziom, z którymi spotykamy się po raz pierwszy , mówi ono, kim jesteśmy i jak siebie samych postrzegamy. Współpracownikom, z którymi stykamy się na co dzień, wysyła sygnał o sposobie w jaki traktujemy swoją indywidualność. Styl to umiejętność jej podkreślania.

Warsztat, ma na celu zwrócenie uwagi na zasób jakim może stać się świadomie budowany wizerunek i jego znaczenie w codziennych kontaktach. Uczy również czerpania inspiracji z własnej  kobiecości, poprzez kontakt z takimi jej atrybutami jak zmysłowość, dzikość, wrażliwość, poczucie humoru, elegancja i klasa. Wspiera kreatywne połączenie tego co kobieta o sobie myśli i tego jak się ze sobą czuje kiedy uświadamia sobie własną moc i decyduje się dać jej wyraz w swoim stylu ubierania się. 

 

Cele warsztatu:
 • Rozwijanie świadomej kobiecości i dawanie jej wyrazu w wizerunku

 • Rozwój umiejętności dopasowania stylu do pełnionej zawodowo roli

 • Ćwiczenie umiejętności rozpoznawania osobistego stylu

 • Rozwój osobistego stylu zawodowo i prywatnie

 • Wzmacnianie pewności siebie

  

Dla osób chętnych będzie możliwość umówienia po warsztacie indywidualnych sesji wizerunkowych. Koszt 1 godziny wynosi 250 zł. 

Czas trwania: 3 spotkania trwające łącznie 12 godzin warsztatowych
Termin: 10.04, 17.04, 24.04 (wtorki) w godz. 17.45-20.45
Miejsce: ul. Paulińska 3/5, Kraków Liczba uczestników: maks. 12 osób
Koszt
Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 240 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt: fundacja@przestrzenrozwoju.org
Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.
 

Daniel Lichota

14 i 15 kwietnia

Stare podziały stylów przywództwa oparte na podziale na autorytarny i demokratyczny, albo twardy i miękkie już dawno zostały odrzucone. Mówi się o stylach przewodzenia dostosowanych do sytuacji - czasami musimy być dyrektywni i decyzyjni, a czasami słuchający i angażujący żeby w danej sytuacji osiągnąć jak najlepsze efekty. Mówi się o zachowaniu lidera w danej sytuacji.

Czy jednak naprawdę chodzi o sytuację, a nie o ludzi?

Czy jeden lider może zachowywać się różnie i jak to będzie odbierane przez zespół?

Czy style wywierania wpływu i sposób przywództwa można z powodzeniem wykorzystać w pracy społecznej i koordynowaniu projektów i organizacji pozarządowych?

Jak rozwijać własny styl wywierania wpływu oraz styl przewodzenia aby być jak najbardziej w zgodzie ze sobą i jednocześnie być efektywnym? 

Nie tylko na te pytania odpowiemy podczas najbliższego warsztatu. Szkolenie poprowadzi Daniel Lichota, który nie tylko prowadzi zajęcia z zakresu przywództwa, ale naprawdę pasjonuje się tym tematem.

Czas trwania: 16 godzin: 2 spotkania po 8 godz. warsztatowych
Termin: 14.04 (sb) w godz. 10:00-17:00 i 15.04 (nd) w godz. 9:00-16:00 
Miejsce: Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków
Liczba uczestników: maks. 12 osób
Koszt:

Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 300 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt.

Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.

 

Zapisz się

Jacek Pomadowski

18 i 25 kwietnia

Zapraszamy mężczyzn, facetów, panów i chłopaków na warsztat rozwojowy. W męskim gronie będziemy rozmawiać, wspólnie uczyć się, poznawać i doświadczać. Tematem przewodnim będzie męska droga do siebie. Rozwój osobisty rozpoczyna się od poznawania i zrozumienia siebie. Proces ten nigdy się nie kończy. Mówią, że praca nad sobą to jedyna pewna robota, i to do końca życia!

 

Zaczniemy od uzmysłowienia sobie skąd przychodzimy. Spojrzymy na siebie w kontekście sztafety pokoleń. Jaki pakiet startowy otrzymaliśmy? W drugiej części popracujemy nad tym, by lepiej poznać siebie. Jacy teraz jesteśmy, co nas warunkuje, co sprawia, że działamy tak jak działamy i myślimy to co myślimy. Będzie sporo praktycznej psychoedukacji oraz coachingowych narzędzi. W trzeciej części popracujemy nad tym dokąd chcemy zmierzać i jaki sposób zyskać świadomy wpływ na to, jakimi chcemy się stawać. Będzie trening kontaktu z sobą samym, z własnym ciałem i pobudzanie świadomej obecności. Przy pomocy kart coachingowych poszukasz inspiracji i zastanowisz się, co chcesz wnieść do wszechświata.

 

Będziemy pracować metodami coachingowymi, czyli będzie okazja do poszerzania świadomości, obserwacji jak jest i refleksji jak może być, zadawania pytań i szukania swoich własnych odpowiedzi. Będzie dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem. Wszystko w bezpiecznej atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania.

 

Udział w warsztacie będzie okazją do:
 • lepszego poznania swego męskiego „ja”;
 • pogłębienia wiedzy o tym, jakie możliwości daje nam nasza męska natura, w tym momencie życia;
 • zastanowienia się, co nam daje nasza przeszłość i jak z niej czerpać;
 • poznania siebie „w teraz”, swoich uwarunkowań, wartości, przekonań itp.;
 • zajrzenia w przyszłość, którą sami chcemy stworzyć;
 • być może rozpoczęcia procesu świadomego stwarzania siebie;
 • nauczenia się pogłębionego kontaktu z sobą samym i działania z poziomu świadomej obecności;
 • poznania ciekawych ludzi, przejrzenia się w doświadczeniach innych, refleksji i dobrej zabawy.
 
Warsztat skierowany jest do:
 • młodych mężczyzn, stojących u progu dorosłości, którzy są ciekawi, jaką mają moc i jak ją wykorzystać;
 • mężczyzn, którzy poczuli, że potrzebują od życia więcej niż: dom, praca, piłka nożna oraz piwo i chcą zrobić coś dla siebie;
 • facetów, którzy mają już wiele za sobą, żeby uwierzyli, że nigdy nie jest za późno, by upomnieć się o siebie;
 • wszystkich mężczyzn, którzy nie chcą zostawać w tyle za rozwijającymi się kobietami.
Czas trwania: 2 spotkania po 4 godz. warsztatowe
Termin: 18.04 i 25.04 (środy) godz. 17:45 - 21:00 
Miejsce: Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków
Liczba uczestników: maks. 12 osób
Koszt:

Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 160 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt.

Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.

 

Zapisz się

 

19 i 26 kwietnia

"Nie ma nigdy wystarczająco dużo czasu, by zrobić wszystko, lecz zawsze jest dość czasu, aby zrobić to co najważniejsze"

Kluczem do osiągnięcia efektywności osobistej jest umiejętność ustalania priorytetów i systematyczne planowanie realizacji zadań. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję, by dokonać analizy własnej efektywności i rozpoznać, jak wykorzystują swój czas. Wykonanie tego kroku pozwoli na wybranie działań ważnych/pilnych, a następnie ich priorytetyzację, w oparciu o wskazane zasady i narzędzia. Szczegółowo zaprezentowany zostanie model organizacji czasu Getting Things Done, który stanowi uniwersalny system zarządzania zadaniami, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.

  

Korzyści dla uczestnika:
 • Dokonanie analizy własnej efektywności
 • Rozwój umiejętności efektywnego planowania i organizacji pracy 
 • Zwiększenie świadomości w wyznaczaniu własnych priorytetów 
 • Poznanie wybranych narzędzi wspierających efektywne planowanie i organizację czasu 
Czas trwania: 8 godzin warsztatowych - 2 spotkania po 4 godziny
Termin: 19.04 i 26.04 (czwartki) w godz. 17.30 - 20.45
Miejsce: ul. Paulińska 3/5, Kraków Liczba uczestników: maks. 12 osób
Prowadzi: Karolina Kaduszkiewicz

Jest absolwentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją z psychologii pracy, organizacji i zarządzania. Ukończyła Szkołę Coachów „The Art & Science of Coaching”, Szkołę Trenerów Wszechnicy UJ oraz Szkołę Trenerów Młodzieżowych Instytutu Edukacji Społecznej. 

Wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania projektem, zarządzania zespołem i public relations zdobywała pracując jako Koordynator Główny Konferencji Trenerko-Coachingowej PROFECTUS. Obecnie pracuje jako Konsultant ds. projektów rozwojowych we Wszechnicy UJ.  

 

Koszt
Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 160 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt: fundacja@przestrzenrozwoju.org
Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.
 

 

21 kwietnia

Każdy z nas staje przed sytuacjami problemowymi i podejmuje szereg związanych z nimi decyzji. Zdarza się, że obliczu niektórych z nich tracimy wiarę we własne siły i w możliwość znalezienia skutecznego i sprzyjającego nam rozwiązania. Twórcza energia potrzebna do działania ustępuje miejsca zniechęceniu, co utrudnia dążenie do wyznaczonego celu. Jak sprawić, żeby rozwiązywanie problemów stało się prostsze i żeby pojawianie się sytuacji problemowych nie powodowało w nas poczucia bezradności czy przerażenia? Z czego mogę korzystać, kiedy staję przed trudnym wyzwaniem? Co zyskuję stając się posiadaczem problemu i jak sprawić, żeby stał się on moim sprzymierzeńcem? Podczas warsztatu poszukamy odpowiedzi na te właśnie pytania i będziemy rozwijać postawę sprzyjającą w radzeniu sobie z każdą napotkaną trudnością.

 

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą:
 • zwiększyć zaufanie do siebie w radzeniu sobie z sytuacjami problemowymi,
 • lepiej wykorzystywać posiadany potencjał,
 • skuteczniej sięgać po dostępne narzędzia,
 • zacząć traktować problem jako szansę, a nie jako zagrożenie. 
Czas trwania: 5 godzin warsztatowych
Termin: 21 kwietnia (sobota), godz. 10:00 - 14:30
Miejsce: Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków, ul.
Liczba uczestników: maks. 12 osób
Prowadzi: Katarzyna Zoń

Absolwentka pedagogiki na Akademii "Ignatianum" w Krakowie i studiów podyplomowych z zakresu Organizacji Wydarzeń Kulturalnych na Università Cattolica w Mediolanie.

Certyfikowany trener - absolwentka Szkoły Trenerów 1-szego i 2-giego stopnia w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM (certyfikat jakości potwierdzający kompetencje trenerskie na poziomie European Qualification Framework EQF 5 oraz certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie). Przyjaciółka, siostra, córka, miłośniczka ludzi, tańca, jazdy na rowerze, kultury ludowej i przyrody.

 

Warsztat organizowany w ramach Projektu Rozwojownia.

 

Koszt:

Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 100 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt.

Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.

 

Zapisz się