Izabela Plur

Prezes Zarządu

Z wykształcenia socjolog i pedagog, z dyplomem studiów podyplomowych z ekonomii społecznej, organizacji pomocy społecznej oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi. 

Z organizacjami pozarządowymi związana od początku kariery zawodowej. Posiada doświadczenie w realizacji i koordynacji projektów finansowanych z różnych źródeł, w szczególności skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Posiada również doświadczenie pracy w administracji samorządowej. Obecnie związana jest także z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, gdzie zajmuje się aktywizacją zawodową osób bezdomnych i prowadzi Centrum Integracji Społecznej. Jest również członkiem Zarządu Federacji Małopolska Pozarządowa, która powstała, aby połączyć w sieć współpracy organizacje pozarządowe z terenu woj. małopolskiego. Zaangażowana w działalność Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju działa od początku jej istnienia jako współzałożycielka i główny motywator jej rozwoju. Odpowiedzialna za sprawy formalno-organizacyjne, koordynację działań związanych z przygotowywaniem wniosków aplikacyjnych oraz kontakty z potencjalnymi sponsorami i grantodawcami.

W wolnych chwilach oddaje się podróżom.

530 999 047

izaplur@przestrzenrozwoju.org

Izabela Szczepaniak-Wiecha

Wiceprezes Zarządu

trenerka, facylitatorka, coach

Z wykształcenia socjolog i pedagog. Absolwentka Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz  Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Trenerka rozwoju osobistego i umiejętności interpersonalnych, facylitatorka procesów grupowych, coach. Ma wieloletnie (1999 – 2013) doświadczenie satysfakcjonującej pracy jako nauczyciel akademicki. Jest autorką artykułów naukowych i redaktorką prac z zakresu socjologii, pedagogiki i pracy socjalnej. Koordynowała szereg projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze badawczym i szkoleniowym, także we współpracy ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi i grupy rozwojowe oraz szkolenia dla firm i instytucji.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego inspirowane Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy) i  podejściem coachingowym (Zen Coaching i Needs Based Coaching). 

Wolny czas lubi spędzać odkrywając nowe smaki i miejsca, w kontakcie z naturą i przyjaciółmi. 

693802102

izabela.sz.wiecha@przestrzenrozwoju.org

Magdalena Pęcak

trener, doradca zawodowy

Absolwentka Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej. Trener z Certyfikatem Jakości Pracy Trenera wydanym przez Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Od 2006 roku związana z ngo, współautorka kilku projektów społecznych. Przez ponad cztery lata pracowała w Klubie Integracji Społecznej, prowadząc indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe dla osób dorosłych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała także w firmie doradczej, gdzie pełniła rolę Koordynatora projektów, Kierownika zespołu oraz Młodszego doradcy. Obecnie pracuje jako menedżer w firmie szkoleniowo-doradczej.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju działa od początku jej istnienia, głównie prowadząc warsztaty i szkolenia. Odpowiada także za stronę merytoryczną oferty w zakresie rozwoju zawodowego oraz koordynuje projekt „Rozwojownia”.

Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi lub oddaje się książkom „z duszą”. Wiernie kibicuje polskim siatkarzom.

magdalenapecak@przestrzenrozwoju.org

patryk lange

coach, trener

Akredytowany coach, trener mindfulness. Wykładowca i trener profesjonalnego coachingu. Praktykuje mindfulness od 2008 roku. Od 2017 roku współpracuje jako trener z oddycham.pl. Jako coach pracuje z osobami, które doświadczają syndromu wypalenia zawodowego i życiowego. Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy oraz szkolenia i warsztaty w organizacjach, które chcą wdrażać kulturę coachingu i samozarządzania. Pasjonat podróżowania po Azji, Afryce i Europie, wypraw motocyklami i samochodami terenowymi. W latach 2013 – 2017 koordynował i prowadził Męskie Kręgi – spotkania o charakterze rozwojowym dla mężczyzn.

 

Magdalena Czernecka

trener biznesu, coach, specjalista counsellingu Gestalt

Lena z wykształcenia jest psychologiem - ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, specjalizacja psychologia zarządzania, psychologia polityki i reklamy, trenerem biznesu oraz terapeutą Gestalt w trakcie procesu certyfikacji. Jest certyfikowanym Trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II Stopnia. Od ponad 13 lat specjalizuje się w projektach szkoleniowych z zakresu rozwoju kompetencji menedżerskich, budowania efektywności osobistej oraz szkoleń dla trenerów. Pracowała jako trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach w zakresie m. in.outsourcing usług, farmaceutyka oraz retail, gdzie prowadziła szkolenia z optymalizacji pracy zespołów zadaniowych i rozwoju kompetencji pracowników na każdym szczeblu organizacji.  Od 10 lat jest stałym dostawcą szkoleń dla IBM w Polsce, ponadto współpracuje z firmami takimi jak State Street, Shell, BZWBK, Valeo, Luxoft, Aon-Hewitt, Aqusta Westland i wiele innych.  W ramach szkoleń liderskich, przeszkoliła ponad 1000 osób w sektorze finansowym, księgowym, automotive oraz  IT. Realizowała projekty EFS dla studentów studiów podyplomowych na Akademii Rolniczej oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. Równolegle w swoim życiu zawodowym zajmuje się coachingiem, psychoterapią indywidualną, oraz pracą na procesie grupowym. Współpracuje z „Dojrzewalnią Róż” prowadząc treningi interpersonalne. Ma potwierdzone przez Instytut Edukacji i Rozwoju Osobistego w Krakowie oraz Associazione Italiana di Counselling umiejętności i doświadczenie coachingowe oraz terapeutyczne. Lena jest prywatnie mamą dwójki dzieci i pasjonatką tańca towarzyskiego.  

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Aneta fudała

psycholog, psychoterapeutka, trener rozwoju osobistego

Absolwentka psychologii stosowanej UJ w Krakowie. Posiada certyfikat pracy metodą treningu grupowego, poradnictwa i psychoterapii, systemowej pracy z rodziną. Ukończyła czteroletnie szkolenie do certyfikacji psychoterapeuty w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Przez kilka lat, począwszy od 2005 roku współpracowała z Ośrodkiem Twórczej Edukacji „Kangur” oraz Stowarzyszeniem RPP „Integracja”. Ponadto pracowała w Europejskim Instytucie Edukacji „Engram” (2006-2007), Klubie Integracji Społecznej (2007-2010) oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej (2011-2014). Obecnie zaangażowana jest przede wszystkim w prowadzenie własnego gabinetu psychoterapii w Krakowie.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Wolne chwile poświęca na dobre kino, jogę i czas z bliskimi.

Daniel Lichota

trener rozwoju umiejętności społecznych

Z wykształcenia ekonomista. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prowadzi własną działalność szkoleniową i coachingową. Wieloletni współpracownik Szkoły Liderów. Koordynator i współtwórca wielu programów rozwojowych dla kadry organizacji pozarządowych oraz działaczy społecznych. Trener rozwoju umiejętności społecznych specjalizujący się w przywództwie i budowaniu zespołów, efektywności osobistej oraz organizacyjnej. Swoje warsztaty prowadzi w oparciu o proces grupowy. Za pomocą atrakcyjnych i angażujących metod stara się, aby każdy uczestnik szkolenia mógł przyjrzeć się sobie, wyciągnąć wnioski oraz rozwinąć własne umiejętności.

AGNIESZKA MATERA

coach, trenerka, psycholog

Ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, Program Edukacji Psychologicznej w Zakresie Psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt, Kurs Trenerski I Stopnia Szkoły Trenerów PKR w 11 Muz Innowacje w Kulturze, Studium Terapii przez Sztukę oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu. Swoje kompetencje podnosiła na szkoleniach w Polsce, Niemczech i Grecji. W 2007 roku była wolontariuszką w organizacji pozarządowej UMANG w Indiach. W latach 2008 - 2015 związana z ChSON „Ognisko”, gdzie m.in. zaangażowana była w projekt Krakowski Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, w ramach którego wspierała osoby po kryzysach psychicznych w karierze zawodowej. Autorka międzynarodowego projektu „Intercultural Dialogue and Empathic Communication”, mającego na celu przeciwdziałanie postawom ksenofobii wśród młodzieży. Aktualnie w ramach współpracy z InBIT Sp. z o.o. jest mentorką młodych ludzi, wyjeżdżających na szkolenia i praktyki do Niemiec. Ogromną radość sprawia jej wspieranie innych w sięganiu po marzenia i świadomym budowaniu szczęśliwego, twórczego życia. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Kocha dalekie podróże, góry, dzikie plaże i wieczory przy ognisku.

agnieszkamatera@przestrzenrozwoju.org

Dawid Faron

trener

Z praktykami mindfulness ma do czynienia już od ponad 8 lat, ucząc i praktykując samemu. Od kilku lat działa jako trener w tej dziedzinie. Od 2015 propaguje techniki rozwoju  Mindfulness w metodologii Breathworks (http://www.breathworks-mindfulness.org.uk/). Aktualnie jest w trakcie dwuletniego kursu z tej metody.

Pasjonat długodystansowych biegów po miejskich i górskich szlakach.

Gabriela Pierek

psychoterapeutka, terapeuta rodzinny, pedagog

Ukończyła całościowy 4-letni Kurs Psychoterapii oraz Kurs Terapii Systemowej Rodzin zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prowadzony we współpracy z Katedrą Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje kompetencje rozwijała między innymi w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych oraz w Centrum Psychoterapii DDA prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Krakowie.

Ma ponad 12-letnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi i rodzinami. Od 2012 roku prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju zajmuje się organizacją warsztatów oraz prowadzi własne autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Dawid Mickiewicz

specjalista social media

Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze doświadczenia marketingowe zdobywał w Kole Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ jako współautor, koordynator oraz specjalista ds. PR międzynarodowych projektów badawczych, ogólnopolskich konferencji naukowych, warsztatów i szkoleń. Od dwóch lat odpowiedzialny za budowę marki, promocję produktu oraz działania marketingowe w firmie szkoleniowo-doradczej.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju jest odpowiedzialny za bieżącą komunikację w świecie mediów społecznościowych.

Wolne chwile poświęca na reportaże Ryszarda Kapuścińskiego, poznawanie różnorodności kulturowej oraz tajników dyplomacji. Stara się być na bieżąco z teatrem, w szczególności z teatrem plastycznym, a także z nowinkami świata marketingu.