Izabela Plur

Prezes Zarządu

Z wykształcenia socjolog i pedagog, z dyplomem studiów podyplomowych z ekonomii społecznej, organizacji pomocy społecznej oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi. 

Z organizacjami pozarządowymi związana od początku kariery zawodowej. Posiada doświadczenie w realizacji i koordynacji projektów finansowanych z różnych źródeł, w szczególności skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Posiada również doświadczenie pracy w administracji samorządowej. Obecnie związana jest także z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, gdzie zajmuje się aktywizacją zawodową osób bezdomnych i prowadzi Centrum Integracji Społecznej. Jest również członkiem Zarządu Federacji Małopolska Pozarządowa, która powstała, aby połączyć w sieć współpracy organizacje pozarządowe z terenu woj. małopolskiego. Zaangażowana w działalność Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju działa od początku jej istnienia jako współzałożycielka i główny motywator jej rozwoju. Odpowiedzialna za sprawy formalno-organizacyjne, koordynację działań związanych z przygotowywaniem wniosków aplikacyjnych oraz kontakty z potencjalnymi sponsorami i grantodawcami.

W wolnych chwilach oddaje się podróżom.

530 999 047

izaplur@przestrzenrozwoju.org

Izabela Szczepaniak-Wiecha

Wiceprezes Zarządu

trenerka, facylitatorka, coach

Z wykształcenia socjolog i pedagog. Absolwentka Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz  Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Trenerka rozwoju osobistego i umiejętności interpersonalnych, facylitatorka procesów grupowych, coach. Ma wieloletnie (1999 – 2013) doświadczenie satysfakcjonującej pracy jako nauczyciel akademicki. Jest autorką artykułów naukowych i redaktorką prac z zakresu socjologii, pedagogiki i pracy socjalnej. Koordynowała szereg projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze badawczym i szkoleniowym, także we współpracy ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi i grupy rozwojowe oraz szkolenia dla firm i instytucji.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego inspirowane Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy) i  podejściem coachingowym (Zen Coaching i Needs Based Coaching). 

Wolny czas lubi spędzać odkrywając nowe smaki i miejsca, w kontakcie z naturą i przyjaciółmi. 

693802102

izabela.sz.wiecha@przestrzenrozwoju.org

Magdalena Pęcak

trener, doradca zawodowy

Absolwentka Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej. Trener z Certyfikatem Jakości Pracy Trenera wydanym przez Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Od 2006 roku związana z ngo, współautorka kilku projektów społecznych. Przez ponad cztery lata pracowała w Klubie Integracji Społecznej, prowadząc indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe dla osób dorosłych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała także w firmie doradczej, gdzie pełniła rolę Koordynatora projektów, Kierownika zespołu oraz Młodszego doradcy. Obecnie pracuje jako menedżer w firmie szkoleniowo-doradczej.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju działa od początku jej istnienia, głównie prowadząc warsztaty i szkolenia. Odpowiada także za stronę merytoryczną oferty w zakresie rozwoju zawodowego oraz koordynuje projekt „Rozwojownia”.

Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi lub oddaje się książkom „z duszą”. Wiernie kibicuje polskim siatkarzom.

magdalenapecak@przestrzenrozwoju.org

patryk lange

coach, trener

Akredytowany coach, lifecoach, coach zespołowy i grupowy. Wykładowca i trener coachingu na studiach podyplomowych i kursach komercyjnych. Trener umiejętności biznesowych. Absolwent Szkoły Profesjonalnego Coachingu, oraz Akademii Mistrzów Treningu G.T. Mentor. Przewodniczący Komisji Etyki w Izbie Coachingu. Menedżer, inżynier i przedsiębiorca. Prowadzi coaching indywidualny i grupowy, a także warsztaty rozwojowe w obszarze lifecoachingu oraz coachingu w obszarze życia zawodowego. Wspiera liderów, menedżerów i kierowników zespołów w ich codziennej pracy. Pracuje także z osobami, które doświadczają syndromu wypalenia zawodowego. Od 2013 roku współtworzy i propaguje Męski Krąg - regularne spotkania rozwojowe dla mężczyzn. 

W pracy z ludźmi łączy wiedzę i doświadczenie z obszaru psychologii, fizyki współczesnej, cybernetyki i nauk przyrodniczych, z których czerpie inspiracje do poszukiwania uniwersalnych zasad kierujących światem na poziomie tego, co materialne, psychologiczne i duchowe. Korzysta między innymi z dorobku takich metod jak Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, Racjonalna Terapia Zachowania i praca z przekonaniami, psychologia postaci (Gestalt), Psychologia Poznawczo-Behawioralna, Psychologia Zorientowana na Proces, praca z archetypami, metody poznawcze oparte na uważności.

Pasjonat podróży po Azji, Afryce i Europie. Od 8 lat regularnie praktykuje medytacje w nurcie buddyjskim. 

Magdalena Czernecka

trener biznesu, coach, specjalista counsellingu Gestalt

Lena z wykształcenia jest psychologiem - ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, specjalizacja psychologia zarządzania, psychologia polityki i reklamy, trenerem biznesu oraz terapeutą Gestalt w trakcie procesu certyfikacji. Jest certyfikowanym Trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II Stopnia. Od ponad 13 lat specjalizuje się w projektach szkoleniowych z zakresu rozwoju kompetencji menedżerskich, budowania efektywności osobistej oraz szkoleń dla trenerów. Pracowała jako trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach w zakresie m. in.outsourcing usług, farmaceutyka oraz retail, gdzie prowadziła szkolenia z optymalizacji pracy zespołów zadaniowych i rozwoju kompetencji pracowników na każdym szczeblu organizacji.  Od 10 lat jest stałym dostawcą szkoleń dla IBM w Polsce, ponadto współpracuje z firmami takimi jak State Street, Shell, BZWBK, Valeo, Luxoft, Aon-Hewitt, Aqusta Westland i wiele innych.  W ramach szkoleń liderskich, przeszkoliła ponad 1000 osób w sektorze finansowym, księgowym, automotive oraz  IT. Realizowała projekty EFS dla studentów studiów podyplomowych na Akademii Rolniczej oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. Równolegle w swoim życiu zawodowym zajmuje się coachingiem, psychoterapią indywidualną, oraz pracą na procesie grupowym. Współpracuje z „Dojrzewalnią Róż” prowadząc treningi interpersonalne. Ma potwierdzone przez Instytut Edukacji i Rozwoju Osobistego w Krakowie oraz Associazione Italiana di Counselling umiejętności i doświadczenie coachingowe oraz terapeutyczne. Lena jest prywatnie mamą dwójki dzieci i pasjonatką tańca towarzyskiego.  

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Aneta fudała

psycholog, psychoterapeutka, trener rozwoju osobistego

Absolwentka psychologii stosowanej UJ w Krakowie. Posiada certyfikat pracy metodą treningu grupowego, poradnictwa i psychoterapii, systemowej pracy z rodziną. Ukończyła czteroletnie szkolenie do certyfikacji psychoterapeuty w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Przez kilka lat, począwszy od 2005 roku współpracowała z Ośrodkiem Twórczej Edukacji „Kangur” oraz Stowarzyszeniem RPP „Integracja”. Ponadto pracowała w Europejskim Instytucie Edukacji „Engram” (2006-2007), Klubie Integracji Społecznej (2007-2010) oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej (2011-2014). Obecnie zaangażowana jest przede wszystkim w prowadzenie własnego gabinetu psychoterapii w Krakowie.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Wolne chwile poświęca na dobre kino, jogę i czas z bliskimi.

AGNIESZKA MATERA

coach, trenerka, psycholog

Ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, Program Edukacji Psychologicznej w Zakresie Psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt, Kurs Trenerski I Stopnia Szkoły Trenerów PKR w 11 Muz Innowacje w Kulturze, Studium Terapii przez Sztukę oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu. Swoje kompetencje podnosiła na szkoleniach w Polsce, Niemczech i Grecji. W 2007 roku była wolontariuszką w organizacji pozarządowej UMANG w Indiach. W latach 2008 - 2015 związana z ChSON „Ognisko”, gdzie m.in. zaangażowana była w projekt Krakowski Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, w ramach którego wspierała osoby po kryzysach psychicznych w karierze zawodowej. Autorka międzynarodowego projektu „Intercultural Dialogue and Empathic Communication”, mającego na celu przeciwdziałanie postawom ksenofobii wśród młodzieży. Aktualnie w ramach współpracy z InBIT Sp. z o.o. jest mentorką młodych ludzi, wyjeżdżających na szkolenia i praktyki do Niemiec. Ogromną radość sprawia jej wspieranie innych w sięganiu po marzenia i świadomym budowaniu szczęśliwego, twórczego życia. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Kocha dalekie podróże, góry, dzikie plaże i wieczory przy ognisku.

agnieszkamatera@przestrzenrozwoju.org

Gabriela Pierek

psychoterapeutka, terapeuta rodzinny, pedagog

Ukończyła całościowy 4-letni Kurs Psychoterapii oraz Kurs Terapii Systemowej Rodzin zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prowadzony we współpracy z Katedrą Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje kompetencje rozwijała między innymi w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych oraz w Centrum Psychoterapii DDA prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Krakowie.

Ma ponad 12-letnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi i rodzinami. Od 2012 roku prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju zajmuje się organizacją warsztatów oraz prowadzi własne autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Dawid Mickiewicz

specjalista social media

Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze doświadczenia marketingowe zdobywał w Kole Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ jako współautor, koordynator oraz specjalista ds. PR międzynarodowych projektów badawczych, ogólnopolskich konferencji naukowych, warsztatów i szkoleń. Od dwóch lat odpowiedzialny za budowę marki, promocję produktu oraz działania marketingowe w firmie szkoleniowo-doradczej.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju jest odpowiedzialny za bieżącą komunikację w świecie mediów społecznościowych.

Wolne chwile poświęca na reportaże Ryszarda Kapuścińskiego, poznawanie różnorodności kulturowej oraz tajników dyplomacji. Stara się być na bieżąco z teatrem, w szczególności z teatrem plastycznym, a także z nowinkami świata marketingu.